Kurz fotografování Fotokouzla s mobilem

Fotíte mobilem? A dokážete z něj vytáhnout maximum? Pro rodinné focení, víkend v Římě, firemní akci nebo pro Instagram? Každopádně vás zvu na můj zcela nový kurz focení mobilem a slibuji: vaše fotky budou opravdu ještě lepší! Zkrátka: po 13 letech mých klasických kurzů focení a pěti letech kurzů pro iPhony nyní přichází řada na Android…

(Upozornění: tato stránka a tento kurz se týká mobilů s Androidem, můj speciální kurz pro iPhony najdete zde: Fotokouzla s iPhonem).

Termíny kurzů, Praha 1

2024

Sobota 23. března 2024, (6 h) 10:00-17:00 h – OBSAZENO
Sobota 20. dubna 2024, (6 h) 10:00-17:00 h – OBSAZENO
Sobota 28. června 2024, (6 h) 10:00-17:00 h – OBSAZENO
Sobota 7. září 2024, (6 h) 10:00-17:00 h – OBSAZENO
Sobota 28. září 2024, (6 h) 10:00-17:00 h – VOLNO 7 míst z 19
Od  dubna kurzy probíhají v oblíbené verzi „s procházkou bez učebny“, kdy fotíme v ulicích Prahy 1.

Další termíny budeme přidávat podle zájmu…

Cena celodenního kurzu: (6 h): 2 720 Kč 3 400 Kč (jde o historicky první termíny pro veřejnost, tedy nabízím startovní slevu 20 %)

Kde:

Duben – říjen: Kurz s procházkou bez učebny, start Františkánská zahrada, Praha 1, mapa zde. V této oblíbené verzi kurzu vše zkoušíme přímo v centru Prahy – od Františkánské zahrady přes uličky Starého Města až k vltavské náplavce a Žofínu.

Listopad – březen: Klub cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1, mapa zde. Zhruba hodinu si budeme hrát v učebně, poté vyrazíme ven fotit, to samé uděláme i odpoledne. Na každý pár platí: teorie minimum, praxe maximum. 

Rychlý kontakt: e-mail: kurzy@amaze.cz, tel: 602 191 264, případně kontaktní formulář níže na stránce

Kurz focení mobilem s Janem Rybářem - mobil, světlo a Pražský Hrad
Mobil je důležitý, ale pro dobrou fotku nakonec nejvíce záleží na světle i dovednosti pracovat s kompozicí, s čímž se budeme na kurzu zabývat většinu času. Foceno mobilem, samozřejmě.

Kurz focení mobilem – aktuality:

 • V březnu jsme začali a vše běží skvěle! Termín na počátku září se obsadil rychlostí blesku, tedy jsem přidal ještě jeden. Díky za obrovský zájem!
 • Pro jistotu připomínám,  že jde o novinku mezi mými kurzy pro veřejnost, ale kurzy pro Android několik let běží ve verzi pro firmy a individuální zájemce.
 • Dárkové poukazy zatím jde koupit jen na konkrétní termíny, ale brzy přibude oblíbená možnost poukazu bez termínu s platností tří měsíců nebo půl roku.
 • Do konce března kurzy probíhají tradičně v Klubu cestovatelů (z nějž samozřejmě též vyrážíme fotit ven), od opět fungují oblíbené variantě „s procházkou bez učebny“, kdy fotíme v ulicích Prahy.
 • Kurzy i dárkové poukazy je možné platit kartou, převodem i kartou Benefit Plus. 

Fotky z kurzů focení a mých recenzí Androidů 

Jak kurz objednat:  Kurz je možné objednat a zaplatit (kartou, bankovním převodem nebo kartou Benefit Plus) přímo přes linky dole na této stránce.

Dárkový poukaz je možné koupit zatím jen na konkrétní datum, nebo bez data (s platností  na kurzy konané během tří šesti měsíců od zakoupení.) Datum je však ideální vybrat co nejdříve. Rezervovat poukaz bez data je pak možné přes jednoduchý formulář dole na stránce.

Jak stornovat (= obchodní podmínky): do 14 dní po zaplacení je možné požádat o vrácení celé částky. Do 5. dne před konáním kurzu je možné změnit datum na jiné volné místo ve vypsaném kurzu. (Pozdější odhlášení už není možné, díky za pochopení.) Poukazy platí na kurzy konané během tří šesti měsíců od zakoupení. Datum je třeba zarezervovat co nejdříve, aby byl co největší výběr termínů.  

Rychlá objednávka kurzu nebo poukazu

 

Kdo jsem a proč mě to baví: jmenuji se Honza Rybář (více o mně zde), před časem jsem vyhrál hlavní cenu v nejprestižnější české fotografické soutěži Czech Press Photo a napsal pár knížek, z nichž jedna byla zařazena mezi třicet nejlepších českých cestopisů všech dob. Jako novinář jsem projel celý svět, v poslední době hlavně šéfuji fotografický magazín Fotoguru.cz a 13 let vedu kurzy focení tradiční (pro foťáky) a v posledních letech i mobily – a přesvědčuji jejich majitele, že je hrozná škoda „jen cvakat“.

Ukázky mé lektorské práce je možné najít  na YouTube kanálu Jan Rybář a sériích specializovaných článků včetně podrobných recenzí mobilů na webu Fotoguru.cz v rubrice Fotografování mobilem. Nu a ano, mám i účet na Instagramu (kde je 95 % fotek z mobilu).

Jak a co rád učím na kurzu focení mobilem: Mé video vidělo přes 170 000 lidí 

Jak vidím focení mobilem? Zde rozhovor se mnou v Českém rozhlase

Pro koho je kurz určený? Pro kohokoliv, kdo používá mobil s Androidem, chce se posunout ve focení vpřed a má alespoň základní znalosti ovládání mobilu včetně stahování a nákupu aplikací (na kurz nicméně nic placeného není třeba).

Pro jaké mobily je kurz určený, musím mít nejvyšší modely? Rozhodně ne! Nejvyšší třídy mobilů v žádném případně nejsou nutné – obecně je možné mít vlastně cokoliv, ideální jsou však alespoň mobily střední třídy (tedy s cenou od zhruba 7 – 8 000 Kč). Na kurzu si rozebereme, v čem se vlastně jednotlivé “třídy” liší.

Kurz focení mobilem s Janem Rybářem - portrét v ateliéru
Fotit modelku v ateliéru mobilem na kurzu nebudeme, ale hodně podobné fotky je možné pořídit i v přirozeném světle. Jen je třeba vědět, kde a jak – což si ukážeme. Foceno mobilem.

Proč kurz focení mobilem? Můj kurz Fotografem za jediný den pro „pořádné foťáky“ probíhá nepřetržitě od roku 2011, před pár lety jsem k němu přidal ještě kurz Fotokokouzla s iPhonem, prošlo jimi několik tisíc lidí, na což jsem pyšný. Jen se mě pořád někdo ptal: a co kurz pro Android?! Tedy jsem si řekl, dobrá! A vypsal termíny tohoto kurzu…

Co je cíl kurzu focení mobilem:

 • Posunout vás výrazně vpřed – a to díky zkoumání aplikací a různých funkcí v učebně a poté zkoušením v ulicích Prahy. A vysvětlit, že bez triků to prostě s mobily nejde.
 • Vnutit vám pár kapek teorie: Proč je důležité umět i na mobilu občas nastavit pár věcí (hlavně ISO a čas) a zbavit se tak věčně rozmazaných fotek.
 • Jak na maximum využívat skvělé funkce, které je snadné přehlédnout, včetně pokročilých funkcí portrétního módu i méně nápadných „skrytých pokladů“.
 • Naučit vás základy kompozice, včetně toho, jak pořídit ještě lepší cestovatelské a rodinné fotky, včetně portrétů „jako od profesionálního fotografa“.
 • Naučit vás klíčové umění vyhledávat skvělé světlo na nečekaných místech – a vytvářet tak dechberoucí “ateliérové” fotky třeba u vás doma nebo v nenápadné pražské uličce.
 • Prozkoumat, v čem zadarmo upravovat fotky a pomáhat jim v dokonalosti.
 • A klíčovým cílem je i to, abychom si vše neustále ukazovali v praxi a pořádně vyzkoušeli. Zkrátka: aby se účastníci opravdu bleskurychle posunuli vpřed. A fotky byly dokonalé.
   
Kurz focení mobilem Jan Rybář - portrét psa
Mobily dnes zvládají i velmi složité situace -zde bílý pes Amba v protisvětle. Ale hlavní je vědět, jak pracovat s portrétním módem i kompozicí, s čímž si na kurzu hodně hrajeme.

Individuální kurzy a kurzy focení mobilem pro firmy

Pokud by se vám to hodilo, tento kurz je možné objednat i pro firmy nebo individuální skupiny. V posledních letech zájem o ně raketově stoupá – důvod je prostý: majitelé si uvědomují, jaký poklad mohou pro jejich firmu znamenat skvělé fotky z mobilu.

Ať už pro propagaci značky, dokumentování firemních akcí, budování profilu na Instagramu nebo pro unikátní obrazovou podporu produktů. Bez skvělých fotek to prostě dnes nejde – a proto platí jednoduchá rovnice: je obrovská škoda naplno nevyužít potenciál mobilů v kapsách zaměstnanců.

Stejně tak je možné se domluvit na individuálním kurzu pro „nefiremní“ skupinu zájemců. Napište, domluvíme se!

V čem se liší kurzy pro veřejnost a kurzy firemní/individuální? První rozdíl je zjevný: místo a čas je možné domluvit zcela dle představ klientů. Druhý rozdíl je méně nápadný, ale o to důležitější: je možné kombinovat iPhony i mobily s Androidem (což na běžných kurzech z praktických důvodů nejde).

Kurz focení mobilem Jan Rybář - Akademie ČTK
Mé kurzy focení mobilem probíhají mimo jiné i na Akademii České tiskové kanceláře (ČTK). Zde fotka z kurzu, foceno samozřejmě mobilem a publikováno se svolením účastnice (díky!).

Příklady firemních fotokurzů z poslední doby:

Firemní školení v České spořitelně: Jak na lepší portréty s tablety a mobily (využití dovedností pro vytvoření portrétů pro firemní aplikace, úpravy fotek, práce s přirozeným světlem). Parametry školení: 7 školících dní, Praha + 6 regionů, 3 – 4 skupiny denně, cca 400 účastníků. Reference na vyžádání.

Firemní školení Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky: Využití mobilních telefonů pro lepší pracovní fotografie: 4 hodiny praktického workshopu v učebně i ulicích Prahy, nácvik fotografování v konkrétních situacích: na firemních akcích, propagačních setkáních s klienty, fotografování reklamních předmětů. Základy práce se světlem, základy kompozice. Využívání aplikací na úpravu fotek. Reference na vyžádání.

Školení pro Armádu ČR: v roce 2023 proběhl i kurz focení mobilem pro příslušníky Armády ČR – což je ale jediné, co o něm smím říct.

Reference

Honzu Rybáře znám mnoho let a jeho kurzy rozhodně doporučuji. Skvěle umí předat dál i složité principy a míchat triky ze světa tradičního profesionálního focení a mobilů. Vždy je cítit, že ho to ohromně baví. A mé fotky jsou nyní prostě mnohem lepší, ať ty soukromé, nebo firemní.
Antonín Kokeš, majitel firmy Albi, Kinoko a řetězce Pekařství u Antonína

Díky za skvělý seminář Focení Iphonem. Získala jsem mnoho cenných rad nejen ke kompozici fotografie, ale i jak jednoduše s fotografií kouzlit.
Radka Neubertová, spolumajitelka firm NessiSport

 

Rychlá objednávka kurzu nebo poukazu

 

Rychlý kontakt: Ptejte se, odpovídám rychle!

Vyplňte formuláře níže, napište na kurzy@amaze.cz nebo zavolejte: tel: 602 191 264 (díky!) JR

 

Katalogové shrnutí dat:Sobota 7. září
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Sobota 28. září
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Víkendová sleva 500 Kč na kurzy i poukazy  Zjistit víc
close
open