Kurz fotografování: Fotografem za jediný den – celodenní fotokurz

Fotokurz:  Triky vítěze Czech Press Photo

Že se nedá udělat ve fotografování za den skok vpřed? Náš unikátní kurz fotografování vedený vítězem Czech Press Photo Honzou Rybářem vás přesvědčí o opaku, ať právě začínáte, či se již fotografování stalo vaší vášní.

Termíny kurzů  najdete níže na stránce: Nejbližší data kurzů fotografování (rychlý link zde).

Barma - kurz fotografování
Tahle fotka z Barmy provází kurz fotografování přes 9 let.. Tak ji tu necháváme…

Tyto fotokurzy jsou unikátní tím, že vás nebudeme nutit zabývat se hodiny a hodiny technikou a funkcemi fotoaparátu, ale budete rovnou FOTIT! A troufáme si říct, že se vám hned podaří fotografovat o mnoho příček lépe, protože za zády vám bude stát právě Jan Rybář.

Kurz probíhá několikrát měsíčně téměř 10 let, od října roku 2011 – což je možná vůbec nejlepší reference.

10 let kurzu v pár faktech:
Celkový počet účastníků: 2603
Celkem proběhlo kurzů: 394
Probíhá bez přestávky od 15. 10. 2011 (Aktualizováno: 16. 6. 2021)

Jan Rybář, známý novinář, spisovatel a fotograf (vítěz soutěže Czech Press Photo), vás během jednoho dne, tedy šesti intenzivních (a praktických) hodin, naučí “tajné triky” a na fotografiích z celého světa vám ukáže osvědčené postupy, díky nimž se vám svět za objektivem změní před očima z hodiny na hodinu.

Jde o šest hodin čistého času – začínáme v 10:00, končíme kolem 17. hodiny. Jednou z hlavních myšlenek tohoto kurzu je: “S teorií to nepřeháníme, my hlavně fotíme. A výsledky jsou vidět hned.”

Maximální počet účastníků: 9

Opatření v souvislosti s Covid-19

  • Aktualizace 14. června:  Kurzy jsou zpět! V návaznosti na rozvolňovací plány vlády jsem vypsal termíny až do počátku září.
  • Kurzy jsou zatím obnoveny v oblíbené variantě “s procházkou bez učebny” a probíhají pouze venku v kouzelných kulisách pražského Starého Města, náplavky a Žofína. Kdyby pršelo, nevadí, kolem je mnoho průchodů, kde je možné fotit pod střechou.  Během léta se podle situace bude patrně vracet i učebna…
  • Podmínkou je dle dispozic vlády test, vše upřesním podle aktuální situace. Princip bude podobný, jako v obdobných případech (předzahrádka, kadeřník), tedy samotest nebo čestné prohlášení o testování ve škole, zaměstnání, očkování, prodělání nemoci…
  • U všech dárkových poukazů vydaných před koncem května jsem prodloužil platnost až do konce září, tedy je možné vyčkat na ještě další uklidnění. 
  • Taktéž všechny nově vydané poukazy nyní platí místo tradičních tří měsíců na termíny až do konce září, tedy jde o bezproblémový dárek jako obvykle. 
  • Omlouvám se za komplikace a děkuji za pochopení a podporu! Jan Rybář

Kde kurz fotografování probíhá?

Klub cestovatelů (restaurace Karavanseraj), Masarykovo nábřeží 22, Praha 1.  MAPA ZDE

V danou chvíli kurzy probíhají bez učebny, pouze pod širým nebem. Návrat “pod střechu” záleží na epidemiologických opatřeních.

 Nejbližší termíny kurzů fotografování:

Datum a čas Úroveň Obsazenost
Sobota 22. května, 10:00 h.  Začátečníci*  OBSAZENO
Neděle 23. května, 10:00 h. Kurz Fotokouzla s iPhonem* OBSAZENO
Pátek 28. května, 10:00 h. Kurz Fotokouzla s iPhonem* OBSAZENO
Sobota 29. května, 10:00 h. Začátečníci* OBSAZENO
Neděle 30. května, 10:00 h. Pokročilí* OBSAZENO
Neděle 6. června, 10:00 h. Kurz Fotokouzla s iPhonem* OBSAZENO
Sobota 12. června, 10:00 h. Začátečníci* OBSAZENO
Neděle 13. června, 10:00 h. Kurz Fotokouzla s iPhonem* OBSAZENO
Sobota 19. června, 10:00 h. Začátečníci* OBSAZENO
Neděle 20. června, 10:00 h. Pokročilí* OBSAZENO
Čtvrtek 24. června, 10:00 h. Kurz Fotokouzla s iPhonem* VOLNO
Sobota 26. června, 10:00 h. Začátečníci* VOLNO 4 místa z 9
Neděle 27. června, 10:00 h. Kurz Fotokouzla s iPhonem* VOLNO
Sobota 10. července, 10:00 h. Začátečníci VOLNO 6  míst z 9
Neděle 11. července, 10:00 h. Kurz Fotokouzla s iPhonem VOLNO
Sobota 31. července, 10:00 h. Začátečníci VOLNO
Neděle 1. srpna, 10:00 h. Kurz Fotokouzla s iPhonem VOLNO
Sobota 14. srpna, 10:00 h. Začátečníci VOLNO
Neděle 15. srpna, 10:00 h. Kurz Fotokouzla s iPhonem VOLNO
Sobota 4. září, 10:00 h. Začátečníci VOLNO 6 míst z 9
Neděle 5. září, 10:00 h. Pokročilí VOLNO 7 míst z 9
Neděle 12. září, 10:00 h. Kurz Fotokouzla s iPhonem VOLNO

*Vzhledem k epidemiologické situaci budou květnové a červnové kurzy (případně i další) probíhat ve verzi “s procházkou, bez učebny”… Tedy více praxe a ještě méně teorie v krásném prostředí Starého Města, Žofína a náplavky. 

 

Rychlá objednávka kurzu nebo poukazu

 

Co je možné objednat:

Kurz na konkrétní datum + online kurz zdarma 2900 Kč
Dárkový poukaz na konkrétní datum + online kurz zdarma 2900 Kč
Dárkový poukaz bez data (platnost do konce září 2021) + online kurz zdarma 2900 Kč

  – Pokud chcete kurz fotografování koupit jako dárek, vyrobíme a emailem vám zašleme Dárkový poukaz (podívejte se sem, jak vypadá).  

– Kurz není nutné koupit na konkrétní datum, prostě darujte poukaz, datum domluvíme později. Poukazy v tuto chvíli platí na kurzy konané až do konce září 2021,  je však ideální termín zarezervovat co nejdříve, aby byl co největší výběr termínů.

Kurz probíhá několikrát měsíčně (a to bez jediné přestávky od října 2011 – prošly jím již přes dva a půl tisíce tisíce milovníků fotografování).

Pokud začínáte, kurz fotografování pro začátečníky vám dokáže, že i s  obyčejným fotoaparátem zvládnete doslova „přes noc“ fotit ještě lépe.

Zkušení borci v kurzu pro pokročilé získají řadu praktických rad, jak ze svého fotoaparátu vymáčknout ještě mnohem a mnohem víc. Další podrobnosti o kurzu najdete níže na stránce.

Pokud by se vám termíny zkrátka vůbec nehodily, prozkoumejte naše online kurzy fotografování.

Nyní speciální akce: ke každému zakoupenému kurzu získáte i balíček online fotokurzů v hodnotě 499 Kč! Tedy pět hodin přehledných videí s přístupem na 4 měsíce viz iFotografování.cz… Platí také při koupi dárkového poukazu, podrobnosti níže…

Jak se na kurz fotografování přihlásit?

Místo nebo dárkový poukaz je možné objednat během několik kliků, pokud se chcete něco optat, můžete nám napsat na mail na kurzy@amaze.cz, náš tým odpoví obratem… A telefon máme též: 602 191 264. 

Objednat fotokurz

Kurz fotografování doporučujeme zaplatit co nejdřív, obvykle se zaplňují dosti rychle.

Jak stornovat (= obchodní podmínky): do 14 dní po zaplacení je možné požádat o vrácení celé částky. Do 5. dne před konáním kurzu je možné změnit datum na jiné volné místo ve vypsaném kurzu. Poukazy obvykle platí na kurzy konané během tří měsíců od zakoupení, v současné situaci však až do konce září 2021. Termín je třeba zarezervovat co nejdříve, aby byl co největší výběr termínů (přidáváme je dle potřeby a zájmu).

Často kladené otázky)

Jak funguje speciální akce s online kurzem zdarma: Po zakoupení kurzu/poukazu Vám pošleme speciální slevový kód. Na stránce iFotografování.cz objednáte produkt Balíček kurzů Rychlý start I.-III. + Fotografem v 10 krocích (300 min) – na 4 měsíce. V košíku kód vložíte (anebo obdarovaný, pokud jde o dárek) do políčka pro slevový kód kupónu. Cena se vynuluje a po odeslání na email dorazí přístupové údaje. Kód je potřeba uplatnit do měsíce od nákupu, teprve od té chvíle se počítají 4 měsíce přístupu k lekcím.

 

 

Další kurzy fotografování Cena Datum/místo
Fotokurz pro firmy a živnostníky 8000 Kč*/4 h. Dle domluvy/celá ČR
Individuální fotokurz 8000 Kč*/4 h. Dle domluvy/celá ČR

*Platí pro Prahu a Střední Čechy, zbytek ČR dohodou.  

Ukázka fotografií Jan Rybáře, na nichž se budete “učit” na fotokurzu:

 

Pro zajímavost: Sledovat můžete také seriál článků o fotografování Jan Rybáře na serveru National Geographic Česko a jeho specializovaný web o fotografování Fotoguru.cz.

Proč nás doporučují účastníci?

Reference účastníků

O lektorovi – Jan Rybář:

Jan Rybář
To jsem já, Jan Rybář… A těším se na Vás!

Jan Rybář, novinář (13 let pracoval jako zahraniční reportér v MF DNES), fotograf (vítěz Czech Press Photo) a spisovatel (jeho knížka Historky z konce světa byla v roce 2009 v anketě časopisu GEO a serveru HedvábnáStezka.cz zařazena mezi TOP 30 nejlepších česky psaných cestopisů všech dob.) Více o něm na www.amaze.cz/jan-rybar.

Často kladené otázky)

Pro koho je kurz fotografování určen?
Pro každého. Fotokurzy v této chvíli probíhají ve dvou skupinách:

Kurz fotografování
“Ateliér”, v němž se kurz odehrává, tedy centrum Prahy a především nábřeží Vltavy…

1. Začátečníci – Fotografem za jediný den I. Patříte sem, pokud vlastníte digitální fotoaparát (ideálně alespoň pokročilý kompakt, který nabízí i určitá nastavení), ale nikdy jste neřešili o moc složitější věci než výměnu baterií a mačkání spouště. A říkáte si, že chcete umět ještě víc, třeba jen lépe fotit své děti či kamarády na výletě na Šumavu či do Antarktidy.

2. Pokročilí – Fotografem za jediný den II.
Patříte sem, pokud: –  jste absolvovali kurz pro začátečníky
– nebo se prostě cítíte být pokročilí a zvládáte základní funkce a nastavení fotoaparátu (čas, ISO, režimy…)

Jak kurz fotografování probíhá a co vám dá:

Bílé Karpaty
Že se nám na kurzu podaří takováto fotka, to slíbit nemůžeme. Ale prozkoumáme, co vše je pro podobné úlovky třeba udělat (včetně tajuplné zkratky HDR).

Fotokurz trvá šest hodin (čistého času)  – část strávíme v učebně, část při “výpravách” do pražských ulic, nábřeží a parků. V učebně vám Jan Rybář vám na příkladech svých desítek fotografií z celého světa (od Japonska, přes Rusko třeba po Jamajku) ukáže, jak hledět na svět kolem sebe a jaké “triky” užívat, aby na čipech fotoaparátů zůstalo to nejúchvatnější.

Venku si vše vyzkoušíme v praxi:  Zkusíme si, jak fotografovat lidi v ulicích a zachytit atmosféru místa a okamžiku, jak pořídit v přirozeném denním světle dokonalé portréty či jak objevit na zcela nečekaných místech perfektní světlo.

“Mám vždy velkou radost, když vidím, jak někdo po kurzu nadšeně a trochu nevěřícně hledí na svůj fotoaparát a říká si: Proč jsem to nevěděl dřív! Snažím se studentům vést ruce, říkat jim: postavte se sem a nastavte na fotoaparátu to a to. Zbytek už přijde sám a výsledek je hned vidět,” říká Jan Rybář.

Začátečníci se naučí, jak ovládat fotoaparát, které “čudlíky” se hodí, a které je naopak lepší zapomenout, základní principy kompozice a dalších “fíglů”, díky nimž budou fotografie opravdu ze hodiny na hodinu lepší.

Pokročilí se vydají do hlubin dalších triků a typů profesionálů – prozkoumáme ještě další fantastické postupy při práci s fotoaparátem, světlem, kompozicí, a zkusíme si také pár fotokouzel pro rychlé úpravy fotografií (včetně vytváření HDR fotografií). I zde platí: Vaše fotky prostě budou lepší!

Musím na tento kurz něco umět? Pro kurz začátečníků vlastně ani ne. Je jen nezbytné alespoň zhruba tušit, jak se váš fotoaparát zapíná. Pro kurz pokročilých je dobré znát přece jen trochu více, být „pánem“ svého fotoaparátu a vědět, co se v něm zhruba děje a k čemu slouží ty různé čudlíky a kolečka, jak fungují režimy a další základní nastavení fotoaparátu.

Často kladené otázky)

Objednat fotokurz

A také si prohlédněte pár fotek z našich minulých kurzů fotografování:

 Více obrázků na najdete v sekci Fotografie z kurzů

Katalogové shrnutí termínů:Sobota 22. května
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Sobota 29. května
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Neděle 30. května
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Sobota 19. června
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Neděle 20. června
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Sobota 26. června
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Sobota 10. července
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Sobota 31. července
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Sobota 4. září
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,

   

Nic více už tu není...

Dárek za pár vteřin? Poukaz na jméno v PDF, platba kartou.  Objednat poukaz
close
open