Kurz fotografování: Fotografem za jediný den – celodenní fotokurz

Fotokurz:  Triky vítěze Czech Press Photo

Kurz fotografování, Jan Rybář, Amaze.cz
Tahle fotka gejš v Japonsku provází kurz fotografování přes 8 let.. Tak ji tu nechávám…

Že se nedá udělat ve fotografování za den skok vpřed? Náš unikátní kurz fotografování vedený vítězem Czech Press Photo Honzou Rybářem vás přesvědčí o opaku, ať právě začínáte, či se již fotografování stalo vaší vášní.

Nyní speciální akce: ke každému zakoupenému kurzu získáte i balíček online fotokurzů v hodnotě 499 Kč! Tedy pět hodin přehledných videí s přístupem na 4 měsíce viz iFotografování.cz… Platí také při koupi dárkového poukazu, podrobnosti níže…

Termíny kurzů  najdete níže na stránce: Nejbližší data kurzů fotografování (rychlý link zde).
——–

Aktuální informace – kurzy se vracejí koncem května!

  • po “koronavirové přestávce” se nyní kurzy vracejí, nová data máme vypsána od posledního víkendu v květnu, děkujeme za trpělivost a těšíme se!
  • termíny kurzů jsou nyní jsou vypsané až do poloviny července, viz níže na stránce (rychlý link zde)
  • bedlivě sledujeme postupném uvolňování vládních opatření a vše jim uzpůsobíme
  • Kurzy budou zpočátku patrně v oblíbeném scénáři “bez učebny”, tedy jen venku, případně krátkou návštěvou učebny
  • platnost poukazů i míst v kurzech se samozřejmě automaticky prodlužuje, a to o tři měsíce, jiným slovy: o kurz nikdo nepřijde, termín vždy najdeme, žádné obavy!
  • důležité: každý ze studentů má nyní možnost zdarma sledovat mé “přípravné kurzy” vysílané jako živé webináře, podrobnosti najdete zde na této stránce – přístup k nimi je bonusem k nákupu kurzů tradičních (pokud nemůže najít svůj přístupový kód, napište!)
  • děkuji za obrovskou podporu!
  • Aktualizováno: 5. května 2020

——–

Tyto fotokurzy jsou unikátní tím, že vás nebudeme nutit zabývat se hodiny a hodiny technikou a funkcemi fotoaparátu, ale budete rovnou FOTIT! A troufáme si říct, že se vám hned podaří fotografovat o mnoho příček lépe, protože za zády vám bude stát právě Jan Rybář.

Kurz probíhá několikrát měsíčně bez jediné přestávky více než osm let, od října roku 2011 – což je možná vůbec nejlepší reference.

7 let kurzu v pár faktech:
Celkový počet účastníků: 2451
Celkem proběhlo kurzů: 364
Probíhá bez přestávky každý měsíc od 15. 10. 2011 (Aktualizováno: 14. 10. 2019)

Jan Rybář, známý novinář, spisovatel a fotograf (vítěz soutěže Czech Press Photo), vás během jednoho dne, tedy šesti intenzivních (a praktických) hodin, naučí “tajné triky” a na fotografiích z celého světa vám ukáže osvědčené postupy, díky nimž se vám svět za objektivem změní před očima z hodiny na hodinu.

Jde o šest hodin čistého času – začínáme v 10:00, končíme kolem 17. hodiny. Jednou z hlavních myšlenek tohoto kurzu je: “S teorií to nepřeháníme, my hlavně fotíme. A výsledky jsou vidět hned.”

Maximální počet účastníků: 8

Co je možné objednat:

Kurz na konkrétní datum + online kurz zdarma2900 Kč
Dárkový poukaz na konkrétní datum + online kurz zdarma2900 Kč
Dárkový poukaz bez data (platnost 3 měsíce) + online kurz zdarma2900 Kč

  kurz fotografování - dárkový poukaz– Pokud chcete kurz fotografování koupit jako dárek, vyrobíme a emailem vám zašleme Dárkový poukaz (podívejte se sem, jak vypadá).  Obvykle ho posíláme obratem nebo maximálně do několika hodin (spolu s pokyny k platbě).

– Kurz není nutné koupit na konkrétní datum, prostě darujte poukaz, datum domluvíme později. Poukazy platí na kurzy konané během tří měsíců od zakoupení, je však nutné zarezervovat místo co nejdříve, ideálně do 2 týdnů od nákupu.

Kurz probíhá několikrát měsíčně (a to bez jediné přestávky od října 2011 – prošly jím již přes dva a půl tisíce tisíce milovníků fotografování).

Pokud začínáte, kurz fotografování pro začátečníky vám dokáže, že i s  obyčejným fotoaparátem zvládnete doslova „přes noc“ fotit ještě lépe.

Zkušení borci v kurzu pro pokročilé získají řadu praktických rad, jak ze svého fotoaparátu vymáčknout ještě mnohem a mnohem víc. Další podrobnosti o kurzu najdete níže na stránce.

Pokud by se vám termíny zkrátka vůbec nehodily, prozkoumejte naše online kurzy fotografování.

Jak se na kurz fotografování přihlásit?

Můžete nám napsat na mail na kurzy@amaze.cz, náš tým odpoví obratem… A telefon máme též: 602 191 264. Nejrychlejší je vyplnit rychlý kontaktní formulář zde:

Objednat fotokurz

Kurz fotografování doporučujeme zaplatit co nejdřív, obvykle se zaplňují dosti rychle.

Jak stornovat (= obchodní podmínky): do 14 dní po zaplacení je možné požádat o vrácení celé částky. Do 5. dne před konáním kurzu je možné změnit datum na jiné volné místo ve vypsaném kurzu. Poukazy platí na kurzy konané během tří měsíců od zakoupení, termín je třeba zarezervovat co nejdříve, ideálně do dvou týdnů od nákupu, aby byl co největší výběr termínů (přidáváme je dle potřeby a zájmu).

Často kladené otázky)

Kde kurz fotografování probíhá?

Klub cestovatelů (restaurace Karavanseraj), Masarykovo nábřeží 22, Praha 1.  MAPA ZDE

 Nejbližší termíny kurzů fotografování:

Datum a časÚroveňObsazenost
Sobota 13. června, 10:00 h.ZačátečníciVOLNO 2 místa (z 8)
Sobota 27. června, 10:00 h.ZačátečníciVOLNO 7 míst (z 8)
Neděle 28. června, 10:00 h.PokročilíVOLNO 7 míst (z 8)
Sobota 11. července, 10:00 hZačátečníciVOLNO 7 míst (z 8)

 

Jak funguje speciální akce s online kurzem zdarma: Po zakoupení kurzu/poukazu Vám pošleme speciální slevový kód. Na stránce iFotografování.cz objednáte produkt Balíček kurzů Rychlý start I.-III. + Fotografem v 10 krocích (300 min) – na 4 měsíce. V košíku kód vložíte (anebo obdarovaný, pokud jde o dárek) do políčka pro slevový kód kupónu. Cena se vynuluje a po odeslání na email dorazí přístupové údaje. Kód je potřeba uplatnit do měsíce od nákupu, teprve od té chvíle se počítají 4 měsíce přístupu k lekcím.

 

 

Další kurzy fotografováníCenaDatum/místo
Fotokurz pro firmy a živnostníky8000 Kč*/4 h.Dle domluvy/celá ČR
Individuální fotokurz8000 Kč*/4 h.Dle domluvy/celá ČR

*Platí pro Prahu a Střední Čechy, zbytek ČR dohodou.  

Ukázka fotografií Jan Rybáře, na nichž se budete “učit” na fotokurzu:

 

Pro zajímavost: Sledovat můžete také seriál článků o fotografování Jan Rybáře na serveru National Geographic Česko a jeho specializovaný web o fotografování Fotoguru.cz.

Proč nás doporučují účastníci?

Reference účastníků

O lektorovi – Jan Rybář:

kurz fotografování Praha
Jan Rybář v akci na kurzu…

Jan Rybář, novinář (13 let pracoval jako zahraniční reportér v MF DNES), fotograf (vítěz Czech Press Photo) a spisovatel (jeho knížka Historky z konce světa byla v roce 2009 v anketě časopisu GEO a serveru HedvábnáStezka.cz zařazena mezi TOP 30 nejlepších česky psaných cestopisů všech dob.) Více o něm na www.amaze.cz/jan-rybar.

Často kladené otázky)

Pro koho je kurz fotografování určen?
Pro každého. Fotokurzy v této chvíli probíhají ve dvou skupinách:

Kurz fotografování
“Ateliér”, v němž se kurz odehrává, tedy centrum Prahy a především nábřeží Vltavy…

1. Začátečníci – Fotografem za jediný den I. Patříte sem, pokud vlastníte digitální fotoaparát (ideálně alespoň pokročilý kompakt, který nabízí i určitá nastavení), ale nikdy jste neřešili o moc složitější věci než výměnu baterií a mačkání spouště. A říkáte si, že chcete umět ještě víc, třeba jen lépe fotit své děti či kamarády na výletě na Šumavu či do Antarktidy.

2. Pokročilí – Fotografem za jediný den II.
Patříte sem, pokud: –  jste absolvovali kurz pro začátečníky
– nebo se prostě cítíte být pokročilí a zvládáte základní funkce a nastavení fotoaparátu (čas, ISO, režimy…)

Jak kurz fotografování probíhá a co vám dá:

Bílé Karpaty
Že se nám na kurzu podaří takováto fotka, to slíbit nemůžeme. Ale prozkoumáme, co vše je pro podobné úlovky třeba udělat (včetně tajuplné zkratky HDR).

Fotokurz trvá šest hodin (čistého času)  – část strávíme v učebně, část při “výpravách” do pražských ulic, nábřeží a parků. V učebně vám Jan Rybář vám na příkladech svých desítek fotografií z celého světa (od Japonska, přes Rusko třeba po Jamajku) ukáže, jak hledět na svět kolem sebe a jaké “triky” užívat, aby na čipech fotoaparátů zůstalo to nejúchvatnější.

Venku si vše vyzkoušíme v praxi:  Zkusíme si, jak fotografovat lidi v ulicích a zachytit atmosféru místa a okamžiku, jak pořídit v přirozeném denním světle dokonalé portréty či jak objevit na zcela nečekaných místech perfektní světlo.

“Mám vždy velkou radost, když vidím, jak někdo po kurzu nadšeně a trochu nevěřícně hledí na svůj fotoaparát a říká si: Proč jsem to nevěděl dřív! Snažím se studentům vést ruce, říkat jim: postavte se sem a nastavte na fotoaparátu to a to. Zbytek už přijde sám a výsledek je hned vidět,” říká Jan Rybář.

Začátečníci se naučí, jak ovládat fotoaparát, které “čudlíky” se hodí, a které je naopak lepší zapomenout, základní principy kompozice a dalších “fíglů”, díky nimž budou fotografie opravdu ze hodiny na hodinu lepší.

Pokročilí se vydají do hlubin dalších triků a typů profesionálů – prozkoumáme ještě další fantastické postupy při práci s fotoaparátem, světlem, kompozicí, a zkusíme si také pár fotokouzel pro rychlé úpravy fotografií (včetně vytváření HDR fotografií). I zde platí: Vaše fotky prostě budou lepší!

Musím na tento kurz něco umět? Pro kurz začátečníků vlastně ani ne. Je jen nezbytné alespoň zhruba tušit, jak se váš fotoaparát zapíná. Pro kurz pokročilých je dobré znát přece jen trochu více, být „pánem“ svého fotoaparátu a vědět, co se v něm zhruba děje a k čemu slouží ty různé čudlíky a kolečka, jak fungují režimy a další základní nastavení fotoaparátu.

Často kladené otázky)

Objednat fotokurz

A také si prohlédněte pár fotek z našich minulých kurzů fotografování:

 Více obrázků na najdete v sekci Fotografie z kurzů

Katalogové shrnutí termínů:Sobota 30. května
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Neděle 31. května
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Sobota 13. června
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Sobota 27. června
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Neděle 28. června
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,

   

Nic více už tu není...

Fotokurzy Honzy Rybáře jsou zpět, koncem května začínáme!  Podrobnosti zde
close
open