Reference aneb Co říkají o našich kurzech focení účastníci…

 Jak vnímají naše kurzy fotografování jejich účastníci? Zde je výběr z ohlasů…

 

„Díky za svižný a zábavný kurz!“

Děkuji za svižný, zábavný a přitom odborný kurz fotografování!

Diana Šubertová 

 

„Kurz mě perfektně naučil, co knížky ne…“

Děkuji za báječný kurz. Splnil veškerá má očekávání. Před kurzem jsem přečetla několik knížek o tom „jak fotit“, ale neuměla jsem tyto poznatky převést do reality. Kurz mě to naprosto perfektně naučil. Teď už je to jen na mně.

Lucie Staňková

 

„Těším se na další setkání…“

Děkuji za skvělý kurz, způsob vedení, jasné vysvětlení všeho, co bylo třeba, praktické zkoušení a výbornou náladu. Naprosto kurz splnil, co jsem očekával a moc mi  pomohl v začátcích.

Moc rád si zvolím u Vás další pokračování a budu se těšit na další setkání!

Josef Stejskal, Letohrad

 

„Výrazně jsem se zlepšila…“

Perfektně odborně a velmi příjemně lidsky vedený kurz! Po jeho absolvování mi spousta lidí zabývajících se focením řekla, že jsem se velmi výrazně zlepšila! Ve focení, samozřejmě… 🙂

Lucie Verrall, Praha

 

„Vřele doporučuji…“

Kurzy pana Rybáře jsem našla na webu a můžu je vřele doporučit, každému, kdo se chce naučit něco  nového ohledně focení.  Absolvovala jsem již dva a s radostí čekám na další. Je vidět, že J. Rybář dělá svou práci s nadšením a opravdu ji miluje. Nehledí na vytyčený čas.  Z posledního kurzu jsem musela odcházet za svou malou dcerkou a Honza by ještě fotil, fotil a fotil. Přístup jeho i jeho milé krásné manželky, která mu pomáhá je naplňující pro všechny. Určitě přijďte.

 Daniela Pavlíčková, Praha

 

„Po kurzu se na svět dívám jinýma očima..“

Po příjezdu z Prahy jsem ještě po půlnoci poletovala s foťákem a s nadšením zkoušela, co umí. Dnes jsem si poprvé v praxi vyzkoušela, co jsem si zapamatovala. Jsem nadšená, že jsem společně s Vámi objevila tajemství některých neobjevených „čudlíků“ a že to fakt funguje.
Po tomto kurzu se na svět dívám jinýma očima. Děkuji.

Ivana Wiesnerová, Krnov

 

„Odjížděla jsem s obrovskou chutí fotit…“

Odjížděla jsem s obrovskou chutí fotit, věci kolem sebe sledovala jinak než jindy, prohlížela obličeje kolemjdoucích s potřebou zahlédnout cosi, co by stálo za vyfocení:-)

Tak trochu fotománie… Doufám, že mi dlouho vydrží!

Zuzana Tvrdíková, Chrudim

 

„Moc jsem si to užila…“

Děkuji za skvělý, praktickými informacemi nabitý, kurz, který proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Moc jsem si to užila! Budu vás ráda dále doporučovat:-)

Marcela Skočilasová, Praha

 

„Pohodový kurz s množstvím super tipů…“

Byl to lidsky, poutavě, pohodově a s množstvím super tipů vedený kurz, kdy zbývá mi vše jen shrnout do jednoho slova – jste borec!!! Moc mě to bavilo a již od sobotního večera jsou mé úvahy o fotografii na úplně jiné vlně….

Radek Boháček , Varnsdorf

 

 „Obavy z mých vědomostí ze mě rychle spadly…“

Zpočátku jsem měl obavy, jestli s mými vědomostmi mám vůbec někam chodit, ale při Vašem výkladu to ze mně spadlo. A to nejen díky Vaší odbornosti ale hlavně lidskosti.

Jaroslav Všetička

 

Zpět na stránku Kurz fotografování

„Konečně komplexní kurz fotografování…“

Prošel jsem několik různých kurzů, které byly zaměřené na ovládání fotoaparátu, základy kompozice, práci s bleskem a podobně. Všechny však vykazovaly až přílišnou specializaci a nepojímaly techniku a technologii fotografování komplexně. Shodou náhod jsem se přes jednu zajímavou detektivku dostal k Janu Rybářovi. Nemohu mluvit za ostatní účastníky, kteří tam se mnou byli, ale já jsem až na jeho kurzech pochopil, jak člověk musí postupovat, aby se na svoje zachycené okamžiky mohl podívat i po letech. Ty postupy jsou jednoduché, ale je nutné spojit je v jednu chvíli dohromady. Myslím, že na kurzech Jana Rybáře jsem se to naučil.

Milan Růžička, Praha

 

„O kurzu jsem doma vyprávěl hodinu a půl…“

Kurz mi opravdu dal hodně fotografických vědomostí. Vyprávěl jsem o tom doma asi hodinu a půl a čím déle jsem vyprávěl, tak tím více jsem o tom přemýšlel, jak je možné za tak krátký čas dostat do člověka tolik triků, rad a zkušeností. Svoji první zrcadlovku mám nějakých půl roku a až včera na kurzu jsem si uvědomil, proč jsem si jí vlastně pořídil.

Miroslav Kiš, Dobříš

 

‎“Kurzy mě skvěle připravily na zkoušky…“

Absolvovala jsem kurzy u pana Rybáře a díky němu mě fotografování začalo moc bavit… Rozhodla jsem se zkusit talentové zkoušky na střední školu, kam jsem měla také dodat mnoho fotografií. Jeho kurzy mě perfektně připravily, a také proto fotografie vypadaly tak jak vypadaly (zkrátka paráda). Díky panu Rybáři jsem se dostala na střední školu s filmovou a televizní tvorbou, na kterou jsem se velice přála dostat. Ještě jednou velké díky.
Lucka M. – vzkaz z FB stránek Amaze.cz

 

„Naučila jsem se triky, které v návodu nevyčtu…“

Šla jsem na kurz s tím, že fotím pěkné fotky s automatickým režimem, ISO nemusím řešit, protože to vše umí automat a že bez blesku se za šera nedá fotit. Po kurzu už na automat nefotím, ale převážně na P, naučila jsem se rychle triky, které v návodu nevyčtu (tedy já v návodu ani nevyčetla, jak ten foťák správně používat) a během jednoho dne, který byl zároveň skvělý relax pro maminku na mateřské, jsem se dozvěděla i důležité věci z teorie, na jejíž studium nemám čas. Z nočního Staromáku mám nádherné fotky, prostě jen byla třeba názorně vidět, jak fotí profík Jan Rybář. Moc doporučuji, nemá to chybu.

M.K., Černošice

 

„Kurz přispěl k úspěchu mého syna…“

V létě jsme byli u Vás se synem na kurzu fotografování. Ondra fotí stále a na popud pana učitele se zúčatnil soutěže „Mladí fotografují památky“, kterou vypisuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Jedná se o soutěž v rámci EU  a Ondrovi přišlo vyrozumění že jedna z jeho fotek byla vybrána mezi tři nejlepší a slavnostní vyhodnocení bude na Pražském hradě! Máme z toho velkou radost a určitě Vaše rady na kurzu přispěly k tomuto jeho úspěchu.
Markéta Smetanová, Pardubice

 

„Honza umí vysvětlit, co je dobrá fotka…“

Nějakou dobu už fotím a velmi dobře rozumím tomu, jak funguje foťák, co je to čas, clona, hloubka ostrosti, vyvážení bílé, chromatická aberace a tak dál a tak dál. Jenomže tohle všechno člověka nenaučí, co je to dobrá fotka a jak ji udělat. Proto mi kurz Honzy Rybáře skvěle sednul: není to člověk, který by ulpíval na technikáliích (i když je samozřejmě dokáže vysvětlit), ale člověk, který ví, co je to dobrá fotka, umí ji udělat, ale hlavně dokáže člověku pomoci k tomu, aby se to naučil. Tudíž jsem si nejen užil kurz, ale hlavně se teď dívám na focení jinak a pořád zkouším používat to, co nás Honza učil.

Matěj Novák, Managing Director at Czech Publisher Exchange

 

„Kurz okořeněný entusiasmem lektora!“

Kurz mě naučil se nebát četných tlačítek na zrcadlovce a naopak vnímat ji jako součást mě samotné, vnímat to podstatné na fotografování a užít si to. Směs mírné technické teorie, šťavnatější praktické teorie „co to fotka je a jak fotit“ s dostatečnou dávkou praxe, která je zaštítěna příjemným prostředním a okořeněna entusiasmem lektora!  Doporučuji!

Silvie Č, Praha

 

„Kurz mi dal opravdu hodně…“

Fotografii jsem se nikdy příliš nevěnovala a na kurz jsem šla čistě ze zvědavosti. S sebou jsem měla jen můj malý PowerShot. No prostě foťáček za pár tisíc, nic velkolepého. Moc se mi líbil přístup pana Rybáře, když říkal, že i s obyčejným foťákem se dají dělat velké věci. Je to prostě v rukách.
Doteď jsem byla zvyklá jen mačkat spoušť a nastavovat základní automatická nastavení. Ale zjistila jsem, že i takový foťáček, jako je můj, má v sobě spousty dalších manuálních nastavení a že výsledek je následně daleko efektivnější.
Dále jsem se tu naučila jinak vnímat světlo a prostředí, ve kterém se pohybuji.
Tento kurz mi dal opravdu hodně a jsem velice ráda, že jsem se ho mohla zúčastnit.

Michaela Kopanicová, Praha

 

Zpět na stránku Kurz fotografování

 

Víkendová sleva 500 Kč na kurzy i poukazy  Zjistit víc
close
open