Kurz focení iPhonem: tipy a triky, jak na lepší fotky – 10. a 24. listopadu

Fotíte iPhonem? A umíte z něj pro Instagram nebo prostě rodinné focení vytáhnout opravdu maximum? Každopádně vás zvu na můj zcela nový kurz – vyzkoušíme si spoustu tipů a triků pro focení jako takové, ale také pro rychlou úpravu mobilních fotek. Bez “trochy čarování” to zkrátka nejde a je škoda si to nezkusit. Protože iPhone dokáže ještě víc, než se zdá – a právě to vás chci naučit. 

Šest podvečerních kurzů v květnu, červnu a září se obsadilo rychlostí blesku. S podzimem a kratšími dny přišly celodenní kurzy a i ty se vyprodali rychlostí blesku v září, říjnu i listopadu. Tedy jsem vypsal mimořádný termín na neděli 10. listopadu (verze s procházkou)…  Pokud se Vám data nehodí,  můžete mi zanechat email – napíšu, až vypíšu další, což bude brzy… Plus ano, před Vánocemi bude možné koupit si i dárkový poukaz… Díky za obrovský zájem! JR

Termíny:

Neděle 10. 11. 2019 – verze s procházkou*, (6 h) 10:00-17:00 h  6 VOLNO /   3  OBSAZENO
Neděle 24. 11. 2019, (6 h) 10:00-17:00 h  0 VOLNO /   9 OBSAZENO

* na neděli 10. listopadu jsem vypsal mimořádný termín, a to verzi s procházkou, kdy se sejdeme přímo ve městě a zhruba za dvě hodiny doputujeme do učebny

Kde:  Klub cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1, mapa zde. Zhruba hodinu si budeme hrát v učebně, poté vyrazíme ven fotit, to samé uděláme i odpoledne. Na každý pár platí: teorie minimum, praxe maximum. V případě mimořádného termínu 10. listopadu se v 10:00 h sejdeme v Františkánské zahradě (3 minuty od Václavského náměstí) a postupně za zhruba 2 hodiny doputujeme do učebny.

Lektor: Já, tedy Honza Rybář. Na kurzech Fotografem za jediný den focení mobilem stále více zkoumáme, tak jsem se mu rozhodl vyčlenit speciální kurz zaměřený na iPhone (s nímž fotím mnoho let i já). Protože focení mobilem rychle dobývá svět. I proto, že mě prostě dávno baví – viz třeba můj účet na Instagramu (kde je 95 % fotek z mobilu).

Cena celodenního kurzu: (6 h): 2900 Kč 1900 Kč (startovací cena prvních kurzů)

poušť v Maroku
Poušť v Maroku, iPhone X, mírně upraveno v Instagramu.

Pro koho je kurz určen: Pro kohokoliv, kdo fotí iPhonem, chce se posunout vpřed, má základní technické znalosti ovládání svého stroje včetně nákupu a zprovoznění nových aplikací. (Před kurzem je nutné koupit si jednu konkrétní aplikaci za cca 270 Kč, viz dále)…

Je třeba mít nejvyšší modely? Rozhodně ne! Osobně používám iPhone X (před tím iPhone 6), ale pro kurz má smysl cokoliv od modelu iPhone 6s dál. Mít nejmodernější modely s dvěma objektivy tedy v žádném případě není nutné, byť součástí kurzu bude i rekapitulace toho, v čem se více objektivů opravdu hodí. (Pokud si nejste jisti, napište, zavolejte!)

Potřebuji ještě něco krom mobilu?
1. Co je nezbytné: umět zacházet s App Storem. Pro kurz je důležité, abyste byli schopni stahovat (a ideálně i platit) aplikace v App Storu, zkrátka měli základní znalosti ovládání iPhonu. Jinými slovy, vzpomeňte si na heslo do svého Apple ID, to bývá často boj…
2. Co je potřeba udělat: koupit jednu aplikaci. Osobně si focení iPhonem neumím představit bez aplikace ProCamera (cca 199 Kč) a jejího rozšíření Vivid HDR (cca 70 Kč). Bylo by skvělé, pokud byste si tuhle aplikaci pořídili před kurzem (důležitý detail: Vivid HDR je rozšíření, které se kupuje přímo v aplikaci, nenechte se tedy zmást stejně pojmenovanou aplikací přímo v App Storu, tu nebrat!). Mít tuhle aplikaci je podmínkou pro absolvování kurzu – a ručím za to, že mi nadávat nebudete.

Mánes, Praha
Fotit mobilem znamená užívat laciné efekty tak, aby to nebylo poznat… iPhone X.

Co je cíl kurzu:

  • Posunout vás výrazně vpřed – a to díky zkoumání aplikací a různých funkcí v učebně a poté zkoušením v ulicích Prahy. A vysvětlit, že bez triků to prostě s mobily nejde.
  • Vnutit vám pár kapek teorie: Proč je důležité umět i na mobilu občas nastavit pár věcí (hlavně ISO) a zbavit se tak věčně rozmazaných fotek.
  • Proč je šikovné/nezbytné používat HDR aplikace á la ProCamera – tedy “skládat” fotky ve složitém světle z několika obrázků.
  • Ukázat si, v čem zadarmo upravovat fotky, proč se k tomu skvěle hodí Instagram a proč není špatné vzít na milost program Google Fotky.
  • Praxe: Jak se neutopit v teorii a “laciných efektech”, a jak vše zvládnout přímo v ulicích – tedy základní kompoziční fígle při focení mobilem.
Pole
Je to za hranou? Není to za hranou? Aneb proč to nejde bez speciálních aplikací…

Jak kurz objednat: Stačí se závazně přihlásit přes formulář níže – storno podmínky mám nastavené tak, aby to nebyl žádný stres: Pokud se odhlásíte dříve než 5 dní před začátkem kurzu, platbu obratem pošlu zpět nebo vás přehlásím na jiné datum, budete-li chtít… (Pozdější odhlášení už není možné, díky za pochopení.)

Pozor, počet míst je omezen (na maximálně 9) a čekám jako obvykle velký zájem, proto doporučuji neváhat! Pokud by vám do toho něco vlezlo, nevadí, ale dejte vědět co nejdříve, aby se mohli ještě přihlásit další zájemci, díky!!

Dárkový poukaz kurz fotografování iPhonem
Na kurz je možné zakoupit dárkový poukaz (již brzy též ve variantě s otevřeným datem).

Jak na objednávku: Vyplňte, prosím, formulář dole na stránce, nebo do něj vstupte přes “tlačítko” níže, zabere to pár vteřin – přihlášku potvrdíme emailem a zašlu pokyny k platbě.

Objednat kurz

Případně samozřejmě napište (kurzy@amaze.cz), nebo zavolejte 602 191 264 (Jan Rybář)

Věděli jste, že iPhone umí nasimulovat efekt rozmazané vodní hladiny nebo proudící vody? Je to už dost za hranou, ale proč si nehrát, že? I to si na kurzu ukážeme… Neapol a iPhone X.

Co vše se dá s mobilem provádět:

 

 

Katalogové shrnutí dat:Neděle 10. listopadu
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Neděle 24. listopadu
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,