Kurz focení iPhonem: tipy a triky, jak na lepší fotky – znovu v září

Fotíte iPhonem? A umíte z něj pro Instagram nebo prostě rodinné focení vytáhnout opravdu maximum? Každopádně vás zvu na můj zcela nový kurz – vyzkoušíme si spoustu tipů a triků pro focení jako takové, ale také pro rychlou úpravu mobilních fotek. Bez “trochy čarování” to zkrátka nejde a je škoda si to nezkusit. Protože iPhone dokáže ještě víc, než se zdá – a právě to vás chci naučit. 

Čtyři termíny v květnu a červnu se obsadily rychlostí blesku, další  budu v září! Konkrétní data brzy upřesním, případně mi na sebe můžete nechat kontakt, napíšu…. Díky za obrovský zájem!

Termíny:

(předběžně Čtvrtek 5. 9. 2019, 18:00-20:30 h  12 VOLNO /  0 OBSAZENO)

Kde:  Klub cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1, mapa zde. Zhruba hodinu, hodinu a půl budeme v učebně, pak vyrazíme ven směrem Karlův most fotit a hrát si.

Lektor: Já, tedy Honza Rybář. Na kurzech Fotografem za jediný den focení mobilem stále více zkoumáme, tak jsem se mu rozhodl vyčlenit speciální kurz zaměřený na iPhone (s nímž fotím mnoho let i já). Protože focení mobilem rychle dobývá svět. I proto, že mě prostě dávno baví – viz třeba můj účet na Instagramu (kde je 95 % fotek z mobilu).

Cena kurzu: 999 Kč (běžná cena), 799 Kč pro účastníky mých minulých kurzů

poušť v Maroku
Poušť v Maroku, iPhone X, mírně upraveno v Instagramu.

Pro koho je kurz určen: Pro kohokoliv, kdo fotí iPhonem, chce se posunout vpřed, má základní technické znalosti ovládání svého stroje včetně nákupu a zprovoznění nových aplikací. (Na kurzu budu kategoricky doporučovat jednu konkrétní aplikaci za cca 270 Kč, viz dále)…

Je třeba mít nejvyšší modely? Rozhodně ne! Osobně používám iPhone X (před tím iPhone 6), ale pro kurz má smysl cokoliv od modelu iPhone 6s dál. Mít nejmodernější modely s dvěma objektivy tedy v žádném případě není nutné, byť součástí kurzu bude i rekapitulace toho, v čem se více objektivů opravdu hodí. (Pokud si nejste jisti, napište, zavolejte!)

Potřebuji ještě něco krom mobilu?
1. Co je nezbytné: umět zacházet s App Storem. Pro kurz je důležité, abyste byli schopni stahovat (a ideálně i platit) aplikace v App Storu, zkrátka měli základní znalosti ovládání iPhonu. Jinými slovy, vzpomeňte si na heslo do svého Apple ID, to bývá často boj…
2. Co by se hodně hodilo: koupit jednu aplikaci. Osobně si focení iPhonem neumím představit bez aplikace ProCamera (cca 199 Kč) a jejího rozšíření Vivid HDR (cca 70 Kč). Bylo by skvělé, pokud byste si tuhle aplikaci pořídili před kurzem (důležitý detail: Vivid HDR je rozšíření, které se kupuje přímo v aplikaci, nenechte se tedy zmást stejně pojmenovanou aplikací přímo v App Storu, tu nebrat!). Zcela nezbytné to není, to se ví, ale prostě by se to hodilo – a vcelku ručím za to, že mi nadávat nebudete.

Mánes, Praha
Fotit mobilem znamená užívat laciné efekty tak, aby to nebylo poznat… iPhone X.

Co je cíl kurzu:

  • Posunout vás výrazně vpřed – a to díky zhruba zkoumání aplikací a různých funkcí v učebně a poté zkoušením v ulicích Prahy. A vysvětlit, že bez triků to prostě s mobily nejde.
  • Vnutit vám pár kapek teorie: Proč je důležité umět i na mobilu občas nastavit pár věcí (hlavně ISO) a zbavit se tak věčně rozmazaných fotek.
  • Proč je šikovné/nezbytné používat HDR aplikace á la ProCamera – tedy “skládat” fotky ve složitém světle z několika obrázků.
  • Ukázat si, v čem zadarmo upravovat fotky, proč se k tomu skvěle hodí Instagram a proč není špatné vzít na milost program Google Fotky.
  • Praxe: Jak se neutopit v teorii a “laciných efektech”, a jak vše zvládnout přímo v ulicích – tedy základní kompoziční fígle při focení mobilem.
Pole
Je to za hranou? Není to za hranou? Aneb proč to nejde bez speciálních aplikací…

Jak kurz objednat: Stačí se závazně přihlásit, kurz je možné zaplatit přímo na místě. Pozor, počet míst je omezen (na maximálně 12 účastníků) a čekám jako obvykle velký zájem, proto doporučuji neváhat! Pokud by vám do toho něco vlezlo, nevadí, ale dejte vědět co nejdříve, aby se mohli ještě přihlásit další zájemci, díky!!

Jak na objednávku: Vyplňte, prosím, formulář dole na stránce, nebo do něj vstupte přes “tlačítko” níže, zabere to pár vteřin – přihlášku potvrdíme emailem.

Objednat kurz

Případně samozřejmě napište (kurzy@amaze.cz), nebo zavolejte 602 191 264 (Jan Rybář)

Věděli jste, že iPhone umí nasimulovat efekt rozmazané vodní hladiny nebo proudící vody? Je to už dost za hranou, ale proč si nehrát, že? I to si na kurzu ukážeme… Neapol a iPhone X.

Co vše se dá s mobilem provádět:

 

 

Nic více už tu není...