Kurz focení iPhonem: fotokouzla, tipy a triky, jak na lepší fotky

Fotíte iPhonem? A umíte z něj pro Instagram nebo prostě rodinné focení vytáhnout opravdu maximum? Každopádně vás zvu na můj nový kurz – vyzkoušíme si spoustu tipů a triků pro focení jako takové, ale také pro rychlou úpravu mobilních fotek. Bez “trochy čarování” to zkrátka nejde a je škoda si to nezkusit. Protože iPhone dokáže ještě víc, než se zdá – a právě to vás chci naučit. 

Plus pokud byste nestíhali přijít na kurz tradiční, nově nabízím též  devítihodinový balíček  online kurzů focení iPhonem.)

Termíny kurzů, Praha 1

2021

Neděle 17. října 2021, (6 h) 10:00-17:00 h OBSAZENO
Neděle 14. listopadu 2021, (6 h) 10:00-17:00 h OBSAZENO
Neděle 12. prosince 2021, (6 h) 10:00-17:00 h VOLNO – 6 míst z 9

2022

Neděle 16. ledna 2022, (6 h) 10:00-17:00 h VOLNO – 8 míst z 9
Neděle 13. února 2022, (6 h) 10:00-17:00 h VOLNO- 7 míst z 9
Neděle 27. března 2022, (6 h) 10:00-17:00 h VOLNO – 8 míst z 9

Další termíny budeme přidávat podle zájmu…

Cena celodenního kurzu: (6 h): 2900 Kč

Kde:  Klub cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1, mapa zde. Zhruba hodinu si budeme hrát v učebně, poté vyrazíme ven fotit, to samé uděláme i odpoledne. Na každý pár platí: teorie minimum, praxe maximum. 

poušť v Maroku
Poušť v Maroku, iPhone X, mírně upraveno v Instagramu.

Aktuality

 • Již jsem vypsal termíny na leden – březen, další budu samozřejmě přidávat dle zájmu.
 • Platnost dárkových poukazů je už nyní “vánoční”, tedy na kurzy konané do konce března 2022. 
 • Pokud by bylo kvůli koronaviru nutné termíny odložit, platnost poukazů se samozřejmě prodlouží, žádné obavy!

Lektor: Já, tedy Honza Rybář. Na kurzech Fotografem za jediný den focení mobilem stále více zkoumáme, tak jsem se mu rozhodl vyčlenit speciální kurz zaměřený na iPhone (s nímž fotím mnoho let i já). Protože focení mobilem rychle dobývá svět. I proto, že mě prostě dávno baví – viz třeba můj účet na Instagramu (kde je 95 % fotek z mobilu).

Jak kurz objednat:  Kurz je možné objednat a zaplatit (kartou nebo bankovním převodem) přímo přes linky dole na této stránce.

Dárkový poukaz je možné koupit na konkrétní datum, nebo bez data (s platností  na kurzy konané během tří měsíců od zakoupení). Datum je však důležité vybrat co nejdříve. Rezervovat poukaz bez data je pak možné přes jednoduchý formulář dole na stránce.

Jak stornovat (= obchodní podmínky): do 14 dní po zaplacení je možné požádat o vrácení celé částky. Do 5. dne před konáním kurzu je možné změnit datum na jiné volné místo ve vypsaném kurzu. (Pozdější odhlášení už není možné, díky za pochopení.) Poukazy bez data nyní platí na kurzy konané do konce března 2022. Termín je ideální třeba zarezervovat co nejdříve, aby byl co největší výběr termínů (přidáváme je dle potřeby a zájmu). 

Jak vidím focení mobilem? Zde rozhovor se mnou v Českém rozhlase

Pro koho je kurz určen: Pro kohokoliv, kdo fotí iPhonem, chce se posunout vpřed, má základní technické znalosti ovládání svého stroje včetně nákupu a zprovoznění nových aplikací. (Před kurzem je nutné koupit si jednu konkrétní aplikaci za cca 450 Kč, viz dále)…

Je třeba mít nejvyšší modely? Rozhodně ne! Osobně používám iPhone 11 Pro (před tím iPhone X a iPhone 6), ale pro kurz má smysl cokoliv od modelu iPhone 6s dál. Mít nejmodernější modely s více objektivy tedy v žádném případě není nutné, byť součástí kurzu bude i rekapitulace toho, v čem se více objektivů opravdu hodí. (Pokud si nejste jisti, napište, zavolejte!)

Potřebuji ještě něco krom mobilu?
1. Co je nezbytné: umět zacházet s App Storem. Pro kurz je důležité, abyste byli schopni stahovat (a ideálně i platit) aplikace v App Storu, zkrátka měli základní znalosti ovládání iPhonu. Jinými slovy, vzpomeňte si na heslo do svého Apple ID, to bývá často boj…
2. Co je potřeba udělat: koupit jednu aplikaci. Osobně si focení iPhonem neumím představit bez aplikace ProCamera (349 Kč) a jejího rozšíření Vivid HDR (99 Kč). Bylo by skvělé, pokud byste si tuhle aplikaci pořídili před kurzem (důležitý detail: Vivid HDR je rozšíření, které se kupuje přímo v aplikaci, nenechte se tedy zmást stejně pojmenovanou aplikací přímo v App Storu, tu nebrat!). Mít tuhle aplikaci je podmínkou pro absolvování kurzu – a ručím za to, že mi nadávat nebudete.

Mánes, Praha
Fotit mobilem znamená užívat laciné efekty tak, aby to nebylo poznat… iPhone X.

Co je cíl kurzu:

   • Posunout vás výrazně vpřed – a to díky zkoumání aplikací a různých funkcí v učebně a poté zkoušením v ulicích Prahy. A vysvětlit, že bez triků to prostě s mobily nejde.
   • Vnutit vám pár kapek teorie: Proč je důležité umět i na mobilu občas nastavit pár věcí (hlavně ISO) a zbavit se tak věčně rozmazaných fotek.
   • Jak naplno využít skvělé funkce iPhonu, včetně portrétního módu i méně nápadných “skrytých pokladů”.
   • Naučit se základy kompozice, včetně toho, jak pořídit ještě lepší cestovatelské a rodinné fotky, včetně portrétů.
   • Proč je šikovné/nezbytné používat HDR aplikace á la ProCamera – tedy “skládat” fotky ve složitém světle z několika obrázků.
   • Ukázat si, v čem zadarmo upravovat fotky, proč se k tomu skvěle hodí Instagram a proč není špatné vzít na milost program Google Fotky.
   • Praxe: Jak se neutopit v teorii a “laciných efektech”, a jak vše zvládnout přímo v ulicích – tedy základní kompoziční fígle při focení mobilem.
Pole
Je to za hranou? Není to za hranou? Aneb proč to nejde bez speciálních aplikací…

 

Pozor, počet míst je omezen (na maximálně 9) a čekám jako obvykle velký zájem, proto doporučuji neváhat! 

Dárkový poukaz kurz fotografování iPhonem
Na kurz je možné zakoupit dárkový poukaz, na konkrétní datum i bez něj.

Jak na objednávku: Vyplňte, kurz je možné objednat a zaplatit za pár vteřin přes linky níže. Případně samozřejmě napište přes formulář nebo přímo na mail (kurzy@amaze.cz), nebo zavolejte 602 191 264 (Jan Rybář)

Věděli jste, že iPhone umí nasimulovat efekt rozmazané vodní hladiny nebo proudící vody? Je to už dost za hranou, ale proč si nehrát, že? I to si na kurzu ukážeme… Neapol a iPhone X.

Co vše se dá s mobilem provádět:

Rychlá objednávka kurzu nebo poukazu

 

 

 

Katalogové shrnutí dat:Neděle 12. prosince
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Neděle 16. ledna
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Neděle 13. února
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Neděle 27. března
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,

Nic více už tu není...