Kurz focení mobilem – tipy a triky, bez nichž nelze žít

Fotíte mobilem? A umíte z něj vytáhnout opravdu maximum? Každopádně vás zvu na můj zcela nový kurz – vyzkoušíme si spoustu tipů a triků pro focení jako takové, ale také pro rychlou úpravu mobilních fotek. Bez “trochy čarování” to zkrátka nejde a je škoda  si to nezkusit. Protože mobil dokáže víc, než se zdá – právě to vám chci ukázat.

Focení mobilem
U focení mobilem je třeba trochu “podvádět” – jinými slovy, na rozdíl od focení “pořádným” foťákem to nejde bez řady triků…. Zde úprava Instagramem…

Kdy a kde: kurz již proběhl, 17:30-19:30 h  Masarykovo nábřeží 22, Praha 1, Mapa zde. Zhruba hodinu budeme v učebně, pak vyrazíme ven fotit.

Kurz již proběhl, brzy vypíšeme další datum…

Lektor: Já, tedy Honza Rybář. Na kurzech Fotografem za jediný den focení mobilem stále více zkoumáme, tak jsem se mu rozhodl vyčlenit speciální kurz.

Pro koho je kurz určen: Pro kohokoliv, kdo fotí mobilem (iPhone a mobily s Androidem), chce se posunout vpřed, má základní technické znalosti ovládání svého stroje včetně nákupu a zprovoznění nových aplikací.

A též je připravený investovat pár desítek korun/ pár euro do placených aplikací – a to ještě před kurzem (podrobněji viz dále v sekci otázky a odpovědi).

Co je cíl kurzu:

Obsah kurzu se dá shrnout do pár bodů…

Kurz focení mobilem
Takto vypadá normální fotka…nic moc, tohle prostě mobil nezvládne…

Tedy, hlavním cílem je:

 • Posunout vás výrazně vpřed – a to díky zhruba hodině zkoumání různých aplikací v učebně a poté zkoušením v ulicích Prahy. A vysvětlit, že bez triků to prostě s mobily nejde – viz galerie níže na stránce.
 • Teorie: Proč je důležité umět i na mobilu nastavit pár věcí (hlavně ISO) a zbavit se tak věčně rozmazaných fotek.
 • Teorie: Proč je šikovné/nezbytné používat HDR aplikace – tedy “skládat” fotky ve složitém světle z několika obrázků, a v jakých aplikacích to dělat.
 • Teorie: V čem zadarmo upravovat fotky, proč se k tomu skvěle hodí Instagram a proč není špatné vzít na milost program Google Fotky.
 • Praxe: Jak se neutopit v teorii a “laciných efektech”, a jak vše zvládnout přímo v ulicích – tedy základní kompoziční fígle při focení mobilem.
Kurz focení mobilem
… a tohle na stejném místě dokáže vyčarovat aplikace ProCamera s funkcí Vivid HDR… Je to trochu divoké, ale u mobilů to jinak fungovat nebude.

Cena kurzu: 999 Kč (běžná cena), 799 Kč pro účastníky mých minulých kurzů

Jak kurz objednat: Stačí se závazně přihlásit, kurz je možné zaplatit přímo na místě. Pozor, počet míst je omezen (na maximálně 12 účastníků) a čekám jako obvykle velký zájem, proto doporučuji neváhat!

Pokud by vám do toho něco vlezlo, nevadí, ale dejte vědět co nejdříve, aby se mohli ještě přihlásit další zájemci, díky!!

Jak na objednávku: Vyplňte, prosím, formulář dole na stránce nebo přes objednávkový “knoflík” níže, zabere to pár vteřin – přihlášku potvrdíme emailem. Případně samozřejmě napište (kurzy@amaze.cz), nebo zavolejte – 602 191 264 (Jan Rybář).

Objednat (link na formulář)

Otázky a odpovědi ke kurzu:

Kurz focení mobilem
Hezké místo, ale špatné světlo, iPhone je v koncích… Chcete to nějaký “podvůdek”…

Co na kurz potřebuji?

 • IPhone nebo jakýkoli mobil s Androidem, který umíte ovládat a máte základní zkušenosti s focením. Dost zde platí, že čím novější, tím lepší. Majitelé iPhone 6 mají zásadní výhodu, protože právě tímhle strojem fotím já. Máte-li pochybnosti, napište!
 • Být schopen ovládat mobil, tušit, kde jsou základní nastavení a být schopen stahovat a platit aplikace.
 • Najít na svém mobilu nastavení ISO, na telefonem s Androidem byste to měli být schopni najít, případně Vás zachrání šikovná aplikace Open Camera (zadarmo).
 • Máte-li iPhone, po marném hledání ISO připustťe, že iPhone také něco nemá, a kupte si speciální fotoaplikaci, která to umožní – poměrně kategoricky doporučuji ProCamera, bez níž bych se už neobešel (stojí cca 5 EUR), ale vyplatí se – ještě si k ní rovnou kupte HDR rozšíření (cca 2 EUR)…
Kurz focení mobilem
… HDR aplikace udělá dvě až tři fotky za sebou a vše smontuje… Hurá, scéna zachráněna…

Potřebuji si něco nachystat doma před kurzem?

 • Ano, z časových důvodů je důležité (!!) mít dopředu stažené aplikace, s nimiž si budeme hrát, a to něco na HDR, doporučuji Pro HDR (Android,  iOS na starších iPhonech), případně Pro HDR X  pro iPhone 6/6S a vyšší (iOS), cena kolem 2 EUR.
 • Pro majitele Androidů ještě doporučuji aplikaci HDR Camera (zadarmo), případně její placenou a šikovnější verzi HDR Camera+ (cca 30 Kč)…
 • pro majitele iPhonů doporučuji výše zmíněnou ProCamera, ideálně se skvělým rozšířením Vivid HDR (obé dohromady cca 7 EUR)
 • Instagram, ano, Instagram (Android / iOS), ale nebojte se, nebudu vás nutit něco sdílet, ale tahle aplikace prostě umí skvěle upravovat (zadarmo)
 • Fotky Google (Android / iOS) – aplikace nabízející skvělé a návykové řešení pro zálohování a třídění mobilních fotek (zdarma, vyžaduje účet u Googlu).

Kdyby něco, pište, volejte! kurzy@amaze.cz, 602 191 264 (Jan Rybář).

Co vše se dá s mobilem provádět:

 

 

Nic více už tu není...

Mé online fotokurzy: 180 minut přehledných videonávodů  Zjistit více
close
open