Základy úprav fotografií: lepší snímky za pár vteřin v programech zdarma

Také si často říkáte: S touhle fotkou by to chtělo něco udělat?! V tomto kurzu vám chci ukázat (já = Honza Rybář), jak rychle vstoupit do světa úprav fotografií. A jak začít používat funkce a postupy, které opravdu velmi rychle vedou k dramatickým vylepšením. To vše v dvou programech zdarma.

Kurz je určen především těm, kteří zcela začínají, ale i mírně pokročilým uživatelům. Nemáte žádný software? Nevadí! Budeme si hrát s programem Polarr, jehož základní verze je zdarma a který je ideální pro rychlý začátek, a s fantastickým (českým) programem Photopea, který je zdarma kompletně (viz dále).

Kdy a kde:  Kurz již proběhl, brzy znovu! Klub cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1, mapa je zde.

Cena: 999 Kč (běžná cena), 799 Kč pro účastníky předchozích kurzů Honzy Rybáře.
Počet účastníků: max 12

Kurz úpravy fotografií
Základní verze programu Polarr je zadarmo a nabízí i poměrně pokročilé funkce.

Co je cílem kurzu: Ukázat vám, že doslova za pár vteřin lze i s programy zadarmo fotkám dramaticky pomoci. Nechci z vás hned udělat retušéry – ale jen ukázat řadu základních kouzel a hlavně vám dát možnost si základy hned vyzkoušet a ukázat tak, že rychle provést základní úpravy je opravdu neuvěřitelně jednoduché.

A kromě základních úprav (užívání úrovní, úpravy sytosti, doostřování, vytváření efektních černobílých fotek…) si pro ilustraci ukážeme, proč je dobré fotit do RAWU a řadu dalších “triků” včetně základů toho, jak fungují tzv. vrstvy. Nebo jak – například – za pár vteřin ponechat barvy jen v části fotografie a zbytek zčernobílit (což je hodně častý dotaz).

Jak to bude probíhat? Sejdeme se v učebně a budeme si hrát. Důležité je, abyste si vzali svůj vlastní laptop a i své fotky. Po krátkém úvodu na téma “co se vám má honit hlavou” se pustíme do úprav.

Že nemáte žádný software? Nevadí! Stáhněte si můj oblíbený program Polarr, který toho umí opravdu hodně i ve verzi zdarma, tu je o něm můj mírně starší podrobnější článek. A seznamte se s Photopea.com, pokročilým nástrojem, který je vlastně “online Photoshopem”, který se nestahuje, ale “sedí” přímo v prohlížeči. Zde je můj podrobný článek a níže si můžete pustit moji videorecenzi.

Jak kurz objednat: Stačí se závazně přihlásit, vyplňte, prosím, formulář dole na stránce, nebo klikněte na „knoflík“ níže, zabere to pár vteřin – přihlášku potvrdím e-mailem.

Storno podmínky u platby předem: Pokud se odhlásíte dříve než 4 dny  před začátkem kurzu, platbu obratem pošlu zpět (nebo vás přehlásím na jiné datum, budete-li chtít)… Pozdější odhlášení už není možné, díky za pochopení.

Objednat kurz

Případně samozřejmě napište (kurzy@amaze.cz), nebo zavolejte – 602 191 264. Pokud by vám do toho něco vlezlo, nevadí, ale dejte vědět co nejdříve, maximálně ty 4 dny před kurzem, aby se mohli ještě přihlásit další zájemci, díky!!

 

Důležité: Co si zkusit před kurzem

Má to vše nějaký háček? Jen jeden: Je potřeba, abyste před kurzem vyzkoušeli funkčnost programů. Polarr vyžaduje poslední verze operačních systémů, nebude fungovat na nižších než je Windows 10. Nijak zásadně “nabušený” stroj není potřeba, ale starší laptopy mohou přece jen zápasit.

Photopea “sedí” v prohlížeči a není třeba nic stahovat, lépe však funguje v prohlížeči Chrome než například ve Windows Edge. A též obecně vyžaduje svižnější stroje.

Tedy je důležité ještě před kurzem vyzkoušet, zda vše funguje. 1. Stáhněte program Polarr a otevřete cvičně alespoň jednu fotografii, zkuste, zda se to podaří – fotky se otevírají přes šipku v levém horním rohu, je vidět i na na ilustrační fotce výše. 2. Nastartuje Photopea.com a zkuste, zda funguje a zda se načte fotografie, z menu File/soubor pak Open/Otevřít. Vše pak bude snazší, díky!

Případně napište, poradím!

Samozřejmě, máte-li Zoner anebo jakýkoliv jiný program, je to též skvělé, ale primárně si chci hrát právě s Polarrem a Photopea.com

Vlastní počítač není zcela nezbytnou podmínkou, ale bez něj bude efekt kurzu poloviční…

Nic více už tu není...

Víkendová sleva 500 Kč na kurzy i poukazy  Zjistit víc
close
open