Fotokurz:  Triky vítěze Czech Press Photo

Gejši, Kjóto, foto Jan Rybář

Na každý vám tak hezky zapózuje jako tyto gejši v japonském Kjótu.

Že se nedá udělat ve fotografování za den skok vpřed? Náš unikátní kurz fotografování vedený vítězem Czech Press Photo Honzou Rybářem vás přesvědčí o opaku, ať právě začínáte, či se již fotografování stalo vaší vášní.

Tyto fotokurzy jsou unikátní tím, že vás nebudeme nutit zabývat se hodiny a hodiny technikou a funkcemi fotoaparátu, ale budete rovnou FOTIT! A troufáme si říct, že se vám hned podaří fotografovat o mnoho příček lépe, protože za zády vám bude stát právě Jan Rybář. Kurz probíhá několikrát měsíčně bez jediné přestávky od roku 2011 – což je možná vůbec nejlepší reference.

Kurz v pár faktech:
Celkový počet účastníků: 1075
Celkem proběhlo kurzů: 161
Probíhá bez přestávky každý měsíc
od 15. 10. 2011
(Aktualizováno: 13. 2. 2016)
Jan Rybář, známý novinář, spisovatel a fotograf (vítěz soutěže Czech Press Photo), vás během jednoho dne, tedy šesti intenzivních (a praktických) hodin, naučí „tajné triky“ a na fotografiích z celého světa vám ukáže osvědčené postupy, díky nimž se vám svět za objektivem změní před očima z hodiny na hodinu.

Jde o šest hodin čistého času – začínáme v 10:00, končíme kolem 17. hodiny. (Ve všední den začínáme v 14:00 h a končíme zhruba v 21.00 h.)

Jednou z hlavních myšlenek tohoto kurzu je: „S teorií to nepřeháníme, my hlavně fotíme. A výsledky jsou vidět hned.“

Maximální počet účastníků: 8

Co je možné objednat:

Kurz na konkrétní datum 2900 Kč
Dárkový poukaz na konkrétní datum  2900 Kč
Dárkový poukaz bez data – platnost 6 měsíců 2900 Kč

 

Kurz fotografování dárkový poukaz

Rádi vám vyrobíme dárkový poukaz – podrobnosti níže…

– Pokud chcete kurz fotografování koupit jako dárek, vyrobíme a emailem vám zašleme Dárkový poukaz (podívejte se sem, jak vypadá).  Obvykle ho posíláme obratem nebo maximálně do několika hodin (spolu s pokyny k platbě).

– Kurz není nutné koupit na konkrétní datum, prostě darujte poukaz, datum domluvíme později. Platnost poukazu je šest měsíců. 

Kurz probíhá několikrát měsíčně (a to bez jediné přestávky od října 2011 – prošla jím již více než tisícovka milovníků fotografování).

Pokud začínáte, kurz fotografování pro začátečníky vám dokáže, že i s  obyčejným fotoaparátem zvládnete doslova „přes noc“ fotit ještě lépe. Zkušení borci v kurzu pro pokročilé získají řadu praktických rad, jak ze svého fotoaparátu vymáčknout ještě mnohem a mnohem víc. Další podrobnosti o kurzu najdete níže na stránce.

Jak se na kurz fotografování přihlásit?

Můžete nám napsat na mail na kurzy@amaze.cz. Případně zavolejte na 602 191 264. Anebo vyplňte rychlý kontaktní formulář dole na stránce či zde:

Kurz fotografování doporučujeme zaplatit co nejdřív, obvykle se zaplňují dosti rychle.
Jak stornovat (= obchodní podmínky): do 14 dní po zaplacení je možné požádat o vrácení celé částky. Do pátého dne před konáním kurzu je možné změnit datum, tedy žádný strach!

Kde kurz fotografování probíhá?

Klub cestovatelů (restaurace Karavanseraj), Masarykovo nábřeží 22, Praha 1.  MAPA ZDE

 Nejbližší termíny kurzů fotografování:

Datum a čas Úroveň Obsazenost
Sobota 4. června, 10:00 h. Začátečníci OBSAZENO
Neděle 5. června, 10:00 h. Pokročilí OBSAZENO
Neděle 12. června, 10:00 h. Začátečníci VOLNO 4 místa (z 8)
Sobota 25. června, 10:00 h. Začátečníci VOLNO 7 míst (z 8)
Sobota 9. července, 10:00 h. Začátečníci VOLNO  5 míst (z 8)
Neděle 10. července, 10:00 h. Pokročilí VOLNO 7 míst (z 8)

 

Ukázka fotografií Jan Rybáře, na nichž se budete „učit“ na fotokurzu:

 

fotokurz amaze.cz

Hlavní je fotit a fotit! Ale i trochu teorie se hodí! (Fotografie z jednoho z kurzů.)

Pro zajímavost:

Sledovat můžete také seriál článků o fotografování Jan Rybáře na serveru National Geographic Česko a jeho specializovaný web o fotografování Fotoguru.cz.

Proč nás doporučují účastníci?

Jan Rybář v akci na kurzu

O lektorovi – Jan Rybář:

Jan Rybář, novinář (13 let pracoval jako zahraniční reportér v MF DNES), fotograf (vítěz Czech Press Photo) a spisovatel (jeho knížka Historky z konce světa byla v roce 2009 v anketě časopisu GEO a serveru HedvábnáStezka.cz zařazena mezi TOP 30 nejlepších česky psaných cestopisů všech dob.) Více o něm na www.amaze.cz/jan-rybar.

Pro koho je kurz fotografování určen?

Pro každého. Fotokurzy v této chvíli probíhají ve dvou skupinách:

Kurz fotografování

„Ateliér“, v němž se kurz odehrává, tedy centrum Prahy a především nábřeží Vltavy…

1. Začátečníci – Fotografem za jediný den I.
Patříte sem, pokud vlastníte digitální fotoaparát (ideálně alespoň pokročilý kompakt, který nabízí i určitá nastavení), ale nikdy jste neřešili o moc složitější věci než výměnu baterií a mačkání spouště. A říkáte si, že chcete umět ještě víc, třeba jen lépe fotit své děti či kamarády na výletě na Šumavu či do Antarktidy.

 2. Pokročilí – Fotografem za jediný den II.
Patříte sem, pokud:
–  jste absolvovali kurz prozačátečníky
– nebo se prostě cítíte být pokročilí a zvládáte základní funkce a nastavení fotoaparátu (čas, ISO, režimy…)

Jak kurz fotografování probíhá a co vám dá:

Bílé Karpaty

Že se nám na kurzu podaří takováto fotka, to slíbit nemůžeme. Ale prozkoumáme, co vše je pro podobné úlovky třeba udělat (včetně tajuplné zkratky HDR).

Fotokurz trvá šest hodin (čistého času)  – část strávíme v učebně, část při „výpravách“ do ulic a parků Starého Města pražského.

V učebně vám Jan Rybář vám na příkladech svých desítek fotografií z celého světa (od Japonska, přes Rusko třeba po Jamajku) ukáže, jak hledět na svět kolem sebe a jaké “triky” užívat, aby na čipech fotoaparátů zůstalo to nejúchvatnější.

Venku si vše vyzkoušíme v praxi:  Zkusíme si, jak fotografovat lidi v ulicích a zachytit atmosféru místa a okamžiku, jak pořídit v přirozeném denním světle dokonalé portréty či jak objevit na zcela nečekaných místech perfektní světlo.

“Mám vždy velkou radost, když vidím, jak někdo po kurzu nadšeně a trochu nevěřícně hledí na svůj fotoaparát a říká si: Proč jsem to nevěděl dřív! Snažím se studentům vést ruce, říkat jim: postavte se sem a nastavte na fotoaparátu to a to. Zbytek už přijde sám a výsledek je hned vidět,” říká Jan Rybář.

Začátečníci se naučí, jak ovládat fotoaparát, které „čudlíky“ se hodí, a které je naopak lepší zapomenout, základní principy kompozice a dalších „fíglů“, díky nimž budou fotografie opravdu ze hodiny na hodinu lepší.

Pokročilí se vydají do hlubin dalších triků a typů profesionálů – prozkoumáme ještě další fantastické postupy při práci s fotoaparátem, světlem, kompozicí, a zkusíme si také pár fotokouzel pro rychlé úpravy fotografií (včetně vytváření HDR fotografií). I zde platí: Vaše fotky prostě budou lepší!

Musím na tento kurz něco umět?

Pro kurz začátečníků vlastně ani ne. Je jen nezbytné alespoň zhruba tušit, jak se váš fotoaparát zapíná.
Pro kurz pokročilých je dobré znát přece jen trochu více, být „pánem“ svého fotoaparátu a vědět, co se v něm zhruba děje a k čemu slouží ty různé čudlíky a kolečka, jak fungují režimy a další základní nastavení fotoaparátu.

A také si prohlédněte pár fotek z našich minulých kurzů fotografování:

 Více obrázků na najdete v sekci Fotografie z kurzů

 

Objednejte si kurz Fotografem ze jediný den, nebo si napište o více informací.

Vyplňte, prosím, tento formulář. Obratem se ozveme zpátky, pokud by se tak ve zcela výjimečném případě nestalo, napište na kurzy@amaze.cz - Váš mail někde na cestě zastavil nepředvídatelný SPAM filtr. Díky!

* Povinné údaje

 

Katalogové shrnutí termínů:

Starts: 06/04/2016 10:00 am
Klub cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1
Starts: 06/05/2016 10:00 am
Klub cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1
Starts: 06/12/2016 10:00 am
Klub cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1
Jan RybářO autorovi: Jan Rybář

Novinář (PhD v mezinárodních vztazích, MLitt v žurnalistice ve Skotsku), 13 let v MF DNES (zahraniční oddělení), fotograf (vyhrál Czech Press Photo), autor několika úspěšných knih (detektivky Čtvrtá kostka se prodalo přes 11 000 kusů). V současnost mediální konzultant a lektor všeho možného (od fotografování přes tvůrčí psaní po online marketing). Dělat, co ho baví, mu pomáhá vlastní kreativní agentura Amaze.cz i další projekty - nově například Fotoguru.cz Osobní stránky: www.janrybar.cz.