Fotokurzy pro firmy a živnostníky

Bez fotek se nedá žít – a ani podnikat. Posuňte svoji firmu vpřed – využijte naplno její fotopotenciál. Za pár hodin je možné dramaticky vylepšit překvapivě hodně: snímky z firemních akcí, fotky na sociální sítě a web i prostě “jen” to, aby to cvaknutí dopadlo výrazně lépe.

kurzy fotografování pro firmy
Vaše firma se neobjede bez skvělých reprezentančních fotek – i když jste například řidič na Sahaře (pokus o vtip…) Foto: Jan Rybář

Nechceme z vás a vašich zaměstanců udělat profesionální fotografy – vlastně naopak: chceme vám ukázat, jak je pomocí často jednoduchých tipů a triků je možné vymáčknou skvěle vypadající fotky třeba i z obyčejného mobilu nebo nejlevnějšího foťáku.

Nevěříte? Opravdu to jde – protože za zády vám bude stát Jan Rybář, vítěz Czech Press Photo, a lektor, jehož oblíbeným kurzem Fotografem za jediný den prošlo za pět let více než tisíc lidí. (Je též šéfredaktor oblíbeného webu Fotoguru.cz…)

Fotokurz pro firmy a živnostníky by vás mohl zajímat, pokud jste si někdy v poslední době říkali, že by to fotky prostě měly být nějak lepší.

Co si možná říkate:

  • kéž by u nás ve firmě někdo dokázal fotit, abychom měli hezčí fotky na Facebooku, třeba jen mobilem
  • kéž by šlo jednoduše vyfotit naše akce a naše produkty, aby to šlo dávat na web
  • kéž bychom ve firmě dokázali víc vymáčknout z té zrcadlovky, se nám tu někde povaluje
  • kéž by existoval nějaký jednoduchý software (ideálně zadarmo), v němž se dají fotky rychle upravovat

Zní to povědomě?

A věřte nám, že to vše je (většinou) řešitelné, zvládnutelné a za pár hodin naučitelné…

 

fotografie jídla - rajče
Toto dokáže obyčejný iPhone – pravda, pomohl mu přídavný objektiv a trochu úprav… Poznali byste, že to není zrcadlovka?

Jak kurz probíhá: Vše je na dohodě a záleží na konkrétních cílech – dva typické případy můžete prozkoumat níže na stránce.

Nejoblíbenější délka jsou 4 hodiny, možné je samozřejmě vše uzpůsobit dle přesných požadavavků klientů.

Kde kurz probíhá: Kdekoliv – lektor Jan Rybář za vámi rád dorazí kamkoliv po ČR.

Jak to domluvit / objednat: Jednoduše, prostě napište, nebo zavolejte. Rychle spolu vymyslíme, jak to vše udělat co nejlépe.

Email: kurzy@amaze.cz

Telefon: 602 191 264

Případně použijete kontaktní formulář dole na stránce…

 

Kolik to stojí – cena dle vzdálenosti

Praha a Střední Čechy – 4 hodiny 8.000 Kč
Čechy, mimo Stř. Čechy – 4 hodiny 10.000 Kč
Morava a Slezsko 12.000 Kč

 

Další informace

Kurz je možné uzpůsobit přesně vašim požadavkům, obvykle se točí kolem klíčových témat:

Kurz fotografování
Honza Rybář právě pod svým oblíbeným pražským mostem, kde panuje skvělé světlo – tak jako na mnoha nečekaných místech… Jen ho umět najít…

– jak maximálně využít dané místo a daný cíl – zkrátka jak se “vylhat” z toho, že situace není ideální

– základy ovládání fotoparátu (zrcadlovek i kompaktů) pro okamžitý efekt, klíčové čudlíky, klíčové kompoziční tipy a triky

– proč toho mobil umí mnohem více, než si myslíte, a jak ho zkrotit

– řešení konkrétních “chytáků” přímo na místě, typu: jak mám s tímle foťákem nebo mobilem vyfotit mé kanceláři/provozovně naše produkty či cokoliv jiného*

– jak vyřešit klasickou situaci, že u sebe v klíčovou chvíli nemám pořádný foťák a jak vymáčknout maximu z mobilu

– jak během pár minut opravdu dramaticky vylepšit ve volně dostupných programech podobu fotky a jak začít užívat postupy tajuplné zkratky HDR (povinnost zejména pro realitní firmy)

* poznámka: produktová fotografie nicméně patří k vůbec nejtěžším fotooborům a v mnoha případech to prostě nejde bez speciálního vybavení a hodně zkušeností (což bychom probrali při domlouvání, žádný strach)

Příklady kurzů pro firmy

Ski a Bike Centrum Radotín

Lukáš Princ
Cykloobchodu se prostě podobné fotky hodí… Zde  „pan šéf“ Lukáš obětavě jezdí, ostatní fotí…

Situace: Ski a Bike Centrum je “renesanční” multioborová firma provozující síť obchodů se sportovním  a vybavením a dětským oblečením, e-shop, servis kol i lyží, zaměstnává několik desítek lidí.

A samozřejmě, je opravdu zcela zásadní, aby většina členů týmu byla schopna “dokumentovat” bezpočet různých firemních událostí, cyklojízd, sportovních a předváděcích akcí.

Anebo prostě jen dobře, foťákem či mobilem, vyfotit cokoliv, kdykoliv, a zkrátka lépe. A využít tak skvělé příležitosti i v nečekaných situacích.

Co jsme prováděli:

Skibi Radotín
A nyní kapka teorie – třeba jak v místnosti najít ideální světlo…

– rychlokurz ovládání foťáku focení pro ty členy týmu, kteří s sebou měli foťák, tipy a triky pro focení mobilním telefonem

– jak v nouzových podmínkách vyfotit produkt tak, aby se dal alespoň dočasně dát na web nebo sociální sítě

– kde v prostorách firmy najít místa, které možná nejsou krásná, ale zato mají krásné světlo

– praktické cvičení venku ve stylu vyfoť cyklistu, jak nejlépe to půjde, vyfoť skupinu, jak nejlépe to půjde, vyzkoušej si panning (cyklista ostrý, pozadí rozmazané)

– jak fotky bleskurychle upravit, v jakých free softwarech je možné dělat rychlé, a přece zásadní úpravy

 

 

Our Lovely Cooking – blog o vaření

Focení mobilem
I mobilem se dá fotit více méně snesitelně – jen to chce znát pár triků a aplikací…

Situace: Naše kamarádky Jana a Markéta provozují skvělý web o vaření pod názvem Our Lovely Cooking.

Jenže, říkaly nám, ty fotky jsou takové nějaké trochu plonkové –  a to je špatně.

U podobných blogů je hezký fotka základem úspěchu, protože v obrovské konkurenci v této oblasti jsou obrázky jídla na web i pro sdílení na sociálních sítích naprostou nezbytností.

 

Co jsme prováděli:

– depresivní úvod do fotografování jídla ve stylu: “pokud to chcete dělat dobře, potřebujete speciální vybavení, objektivy, světla atp atp… a pak pár let trénovat”

Fotografování jídla
Fotit produkty včetně jídla je nesmíně těžké – hodně se u toho ale dá naimprovizovat. Někdy stačí najít vhodné pozadí a umět pár upravovacích triků (mrkněte na fotky dole v galerii)…

– návrat k optimismu: pojďme to zkusit nějak vymyslet, pojďme se z toho “nějak vylhat”, zkrátka pojďme zjistit, jak z obyčejného foťáku i mobilu (hlavně mobilu! říkaly dámy) vymáčknout co nejvíce

– jak najít světlo (= pobíhání po domě a hledání nejlepšího přirozeného světla), jak najít ideální pozadí (= zkoumání struktury povrchů veškerého nábytku šikoro daleko)

– jakou kompozici vybrat, proč by se hodilo koupit přídavné objektivy k iPhonu a ideálně i nějakou novou zrcadlovku s objektivy

– jak rychle upravovat fotky v Instagramu (bez sdílení), jaké programy jsou k dispozici zdarma a co vše se dá zvládnout za deset vteřin, aby se fotka magicky proměnila

 

Jak probíhají fotokurzy pro firmy

Reference

„…posunuli jsme se o velký kus dopředu…“

Kurz fotografování s Honzou nám za pár hodin práce dal spoustu nových informací a pohledů na věc a to formou, které jsme i my, naprostí foto laici, porozuměli. Díky Honzovi se naše fotografické dovednosti posunuly o velký kus dopředu. Rozhodně doporučujeme.

Jana a Markulka
Our Lovely Cooking

„… výsledky předčily naše očekávání…“

Naše zadaní firemního kurzu bylo nelehké. Potřebovali jsme řešit, aby zaměstnanci byli schopni vyfotit reprezentativní fotografie pro použití na sociálních sítích, záznamy našich akcí, či zjednodušené fotografie produktů pro zákazníky. Vše za pomoci amatérských fotoaparátů.
Výsledek kurzu předčil naše očekávání. Jak Rybář není jen profesionální fotograt, ale i skvělý školitel. Umí věci vysvětlit srozumitelnou a zábavnou formou. Naučil nás praktické triky, zodpověděl dotazy od jednoduchých až po pokročilé. Fotokurz vřele doporučujeme!

Kateřina Princová
Ski a Bike Centrum Radotín

[si-contact-form form=’1′]

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Víkendová sleva 500 Kč na kurzy i poukazy  Zjistit víc
close
open