Fotokurz Jak dokonale nastavit foťák (pro mírně pokročilé)

Tápete ve všech těch tajuplných čudlících a funkcích? Nejste si jisti, co, jak a kdy nastavit na vašem foťáku? Je tu premiéra zbrusu nového kurzu, který vás to naučí!

Víte, co patří k nejtěžším věcem prvních několika let fotografování? Zjistit, kterých pár funkcí a knoflíků je třeba okamžitě zvládnout. A naopak, které je možné, ba lepší ignorovat… A jak vše zvládnout v praxi v různých situacích doma i na dovolené.

Kurz je určený pro mírně pokročilé – tedy ty, kteří už alespoň trochu tuší, co vše se na foťáku dá nastavit, ale cítí se v tom více či méně ztraceni. (Podrobněji viz dále).

Kdy a kde: Kurz již proběhl, brzy znovu!  Klub cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1, mapa je zde.

Cena: 999 Kč (běžná cena), 799 Kč pro účastníky předchozích kurzů Honzy Rybáře.

Počet účastníků: max 12

Kurz nastavení fotoaparátu
Nastavení foťáku může vypadat složitě, ale není. Klíčová je vědět, na co se zaměřit, a co vynechat. Z tohoto kolečka v reálném životě fotograf potřebuje pouze tři funkce. Ilustrace: DepositPhotos.com

Co je smysl kurzu: za dvě a půl hodiny projdeme vše podstatné, na co je důležité se zaměřit a samozřejmě si na vašich foťácích hned vyzkoušíme, jak to vše nastavit. Zkoumat budeme klíčové režimy fotoaparátu (rozumná práce s P, prioritou clony i manuálním režimem), jak vybalancovat čas, ISO a clonu, plus další klíčová nastavení, abyste mohli na konci kurzu říct: Skvělé, nic víc už nepotřebuji! (Podrobněji viz níže).

Pro koho je kurz určený: pro mírně pokročilé, tedy pro všechny, kteří tuší, že foťák je třeba nastavovat, v minulosti to už zkoušeli, ale zároveň v tom trochu či hodně tápou, nebo se chtějí ujistit, jak na to. Ideální je tedy například pro absolventy mých kurzů pro začátečníky, kteří si chtějí znalosti nastavení zopakovat, utřídit a doplnit.

Pro koho kurz není určený: Kurz není pro úplné začátečníky, kteří o foťáku netuší nic a používají pouze plnou automatiku. Kurz sice vše zopakuje, ale vyžaduje už přece jen alespoň základní tušení o existenci pojmů jako je čas, ISO, clona nebo korekce expozice.

Co není smyslem kurzu: 1. Smyslem není projít všechna nastavení foťáku – bylo by to zbytečné, 80 – 90 % nastavení není potřeba vůbec, nebo maximálně jednou za čas. Samozřejmě, prostoru pro dotazy bude dost… 2. Smyslem není prozkoumat všechny možné nuance všech přítomných foťáků, to bychom nezvládli a bylo by to i zbytečné. Ale: po kurzu si pak s jednotlivými foťáky můžeme hrát individuálně a řešit dílčí problémy v nastavení.

Co se podaří: Dát vám jasný a přesný návod k tomu, jak foťák ovládat v klíčových situacích.

Jak kurz objednat: Stačí se závazně, vyplňte, prosím, formulář dole na stránce, nebo klikněte na “knoflík” níže, zabere to pár vteřin – přihlášku potvrdím e-mailem.

Objednat kurz

Storno podmínky u platby předem: Pokud se odhlásíte dříve než 4 dny před začátkem kurzu, platbu obratem pošlu zpět (nebo vás přehlásím na jiné datum, budete-li chtít)… Pozdější odhlášení už není možné, díky za pochopení.

Případně samozřejmě napište (kurzy@amaze.cz), nebo zavolejte – 602 191 264. Pokud by vám do toho něco vlezlo, nevadí, ale dejte vědět co nejdříve, maximálně ty 4 dny před kurzem, aby se mohli ještě přihlásit další zájemci, díky!!

Co v kurzu projdeme:
– rekapitulace: jak foťák funguje, proč musíme vnímat čas, ISO, a clonu
– jak rozumně pracovat s klíčovými režimy foťáku (P, priorita clony) a čemu se naopak vyhnout
– jak foťák nastavit v manuálním režimu
– jak zvládnout další základní nastavení: režimy ostření, režimy měření, vyvážení bílé, korekce expozice…
– jak vše nastavit v konkrétních situacích

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Víkendová sleva 500 Kč na kurzy i poukazy  Zjistit víc
close
open