Přednáška + workshop: Tajemství úprav fotek s Tomášem Vocelkou

Jak se upravuje krajinářská fotka, oceněná na největší světové fotosoutěži? A jaké ze špičkových postupů úprav v krajinářské a cestovatelské fotografii rychle zvládne i mírně pokročilý uživatel? To vše se dozvíte (a částečně i vyzkoušíte) na přednášce a workshopu známého fotografa Tomáše Vocelky.

Kurz již proběhl, v dohledné budoucnosti vypíšeme nové datum…

Tomáš Vocelka patří k nejúspěšnějším českým účastníkům prestižních mezinárodních soutěží – oceněný byl například na největší světové fotosoutěži Sony World Photography Awards 2017, byl finalista prestižní mezinárodní soutěže Travel Photographer of the Year. Jeho snímky byly mimo jiné publikovány na titulní straně španělského National Geographic Viajes a Microsoft si jeden z nich vybral jako tapetu pro svůj vyhledávač Bing.

Více o něm zde: TomášVocelka.cz a 500px.com

A co přesně za “tajuplné úpravy” Tomáš se svými snímky dělá? Právě to se můžete dozvědět na naší unikátní akci!

Kdy a kde: Kurz již proběhl, Klub cestovatelů (restaurace Karavanseraj), Masarykovo nábřeží 22, Praha 1, mapa je zde.

První sníh v Krušných horách
První sníh v Krušných horách. Snímek který získal ocenění Commended na největší světové fotosoutěži Sony World Photography Awards (fotografická obdoba filmových Oscarů) v kategorii Příroda. Foto: Tomáš Vocelka

Co je cílem kurzu: Cíle jsou dva. 1. Ukázat širokou paletu často hodně neobvyklých úprav, které se používají v krajinářská a cestovatelské fotografii. 2. Dát účastníkům možnost si některé jednodušší úpravy zkusit na vlastních fotografiích a ve svých editačních programech (včetně například Polarru, který je zadarmo)…

Cílem je zkrátka získat řadu nových tipů a triků k lepší úpravě fotografií…

Pro koho je akce určena: Pro začínající i středně pokročilé fotografy, kteří se chtějí nechat inspirovat a zároveň vyzkoušet některé jednodušší postupy přímo na místě na vlastním laptopu a vlastním softwaru…

Jak bude akce probíhat
1. část: Přednáška (cca 1 hodina) – v první zhruba hodině Tomáš udělá průřez vším, co se dá s fotkami dělat a ukáže se snímky mnoho zajímavých triků. Zaměříme se například na to, jak se v krajinářské fotografii používají:

  • Lokální úpravy
  • Přizpůsobení barev
  • Dělené tónování
  • Presety (přednastavené úpravy)
  • Speciální úpravy večerních fotek

2. část: Workshop (cca 1 hodina) – v druhé části zkusíme některé konkrétní postupy, které je možné začít rychle používat i na obyčejných softwarech (ať už používáte Photoshop, Lightroom, Zoner nebo třeba freeware Polarr, jehož verzi zadarmo je možné si stáhnout zde).

Poznámka: Cílem akce není a nemůže být naučit všechny ty složité úpravy fotografií, o nichž se budeme bavit v první  části, ale inspirovat (v první části) a ukázat, že i jednoduché programy umí velké věci. A ty si zkusit” při “hraní si” v části druhé.

Co si vzít s sebou: vlastní laptop a vlastní software, pro jednoduché hraní stačí i zmíněný Polarr, který toho zvládne docela dost. Vlastní počítač není podmínkou, ale bez něj bude efekt kurzu poloviční…

Cena: 999 Kč (běžná cena), 799 Kč pro účastníky předchozích kurzů Honzy Rybáře.

Počet účastníků: max 12

Jak kurz objednat: Stačí se závazně přihlásit, kurz je možné zaplatit přímo na místě. Vyplňte, prosím, formulář dole na stránce, zabere to pár vteřin – přihlášku potvrdím e-mailem. Případně samozřejmě napište (kurzy@amaze.cz), nebo zavolejte – 602 191 264.

Pokud by vám do toho něco vlezlo, nevadí, ale dejte vědět co nejdříve, aby se mohli ještě přihlásit další zájemci, díky!!

Tomášovy fotky – ukázka

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Mé online fotokurzy: 300 minut přehledných videonávodů  Zjistit více
close
open