Jak psát z cest – workshop cestovatelského psaní s HedvábnáStezka.cz

Přijďte prozkoumat taje a finesy cestovatelského psaní! Přijďte na unikátní workshop serveru HedvábnáStezka.cz, na kterém se dozvíte profesionální „tipy a triky“, které vám pomohou vaše příspěvky, blogy a články na cestovatelské weby nasměrovat k ještě větší dokonalosti. Tedy k tomu, abyste dokázali do svých textů ještě výstižněji zachytit to, co jste na cestách zažili a co chcete sdílet s nadšenými čtenáři.

Tento kurz již proběhl – v dohledné době pro Vás vypíšeme nová data…

Podkarpatská Rus, Jan Rybář
Vyfotografovat něco nezapomenutelného může být jednodušší, než z toho samého místa něco stejně napínavého napsat – třeba z Podkarpatské Rusi… Foto: Jan Rybář

Průvodcem vám bude Jan Rybář, novinář (13 let pracoval jako zahraniční reportér v MF DNES), fotograf (vítěz Czech Press Photo) a spisovatel (jeho knížka Historky z konce světa byla v roce 2009 v anketě časopisu GEO a serveru HedvábnáStezka.cz zařazena mezi TOP 30 nejlepších česky psaných cestopisů všech dob.) A také lektor všeho možného kreativního, od fotografování po psaní. Více viz Amaze.cz či Fotoguru.cz.

Co je cílem kurzu: Smyslem kurzu je dát vám inspiraci a ukázat osvědčené postupy, jimiž je možné v různých žánrech popsat lépe to, co jste na cestách zažili. Prostě popsat to tak, aby to čtenáři vašich blogů i článků četli ještě s větším zájmem a nadšením.

Co není smyslem kurzu:  Tvrdit vám, že něco děláte špatně nebo vám vnucovat, jak psát – psaní je skvělá disciplína, která může mít tisíce podob, a žádné univerzální pravdy (většinou) neexistují. Ale inspirace nikdy není dost…

Kdy:
Kurz již proběhl, brzy vypíšeme nová data…

Kde: Klub cestovatelů (Karavanseraj), Masarykovo nábřeží 22, Praha 1 (3 minuty od Národního divadla), MAPA ZDE

Cena:  499

Jak objednat: Prosím, vyplňte závaznou přihlášku ve formuláři dole na stránce. (Případně napište na kurzy@amaze.cz), obratem odpovíme a potvrdíme přijetí přihlášky! Účast je možné zrušit do čtyř dní před konáním akce, platba proběhne až na místě.

Kde se dozvědět více? Napište na mail kurzy@amaze.cz, anebo klidně zavolejte (602 191 264 – Jan Rybář).

Maximální počet účastníků: 15.

Více o kurzu najdete i na stránkách Hedvábná stezka.cz

Program:

A. Jak to psaní vlastně funguje: Jak dokonale popsat své cesty – tipy a triky profesionálů: Úvod do postupů kreativního psaní a jeho maximálního využití pro psaní z cest. Co funguje a co ne. Žánry a jejich úskalí. Jak najít nejlepší úhel pohledu pro váš text. O čem psát a o čem ne. Proč psaní vlastně není psaní, ale (hlavně) myšlení. Zkrátka: jak vytěžit vaše zážitky na maximum.

B. Workshop aneb pojďme se podívat, jak píšete vy a co by se (případně) dalo dělat lépe. Praktické ukázky, jak se dá pracovat s texty na příkladech textů účastníků kurzu.

A pro inspiraci ještě pár fotografií z cesta Jan Rybář – jak byste ty scény popsali?!

Nic více už tu není...

Víkendová sleva 500 Kč na kurzy i poukazy  Zjistit víc
close
open