Akademie cestovatelské reportáže – workshop psaní a fotografování (4 díly/18 hodin)

Prozkoumejte do detailu taje a finesy cestovatelského psaní a fotografování! Přijďte na unikátní workshop Honzy Rybáře a serveru HedvábnáStezka.cz. Ve čtyřech lekcích se dozvíte profesionální “tipy a triky”, které vám pomohou vaše fotografie, příspěvky, blogy a články na cestovatelské weby nasměrovat k ještě větší dokonalosti.

Brzy pro vás vypíšeme nová data!

Gajši, Japonsko, Jan Rybář
Nevyfotit si dobře japonské gejši by byla škoda! A co je teprve dobře popsat, to je výzva! Poradíme vám, jak na to…

V celkem 18 hodinách (3 x 3 hodiny plus šestihodinový fotokurz) prozkoumáme vše, co potřebujete pro zdokonalené svých textů a fotografií, ať už jen tak pro vaši potěchu, či pro přísné oči šéfredaktorů tištěných i internetových médií. Absolventi akademie získají certifikát a nejlepší texty budou publikovány na webu Hedvábná stezka.

Průvodcem a lektorem vám bude Jan Rybář, novinář (13 let pracoval jako zahraniční reportér v MF DNES), fotograf (vítěz Czech Press Photo) a spisovatel (jeho knížka Historky z konce světa byla v roce 2009 v anketě časopisu GEO a serveru HedvábnáStezka.cz zařazena mezi TOP 30 nejlepších česky psaných cestopisů všech dob.) Více o něm na www.amaze.cz a www.janrybar.cz

Co je cílem kurzu:
Psaní:Vyzkoušet v praxi „alchymii“ psaní textů, které mají šanci někoho zaujmout, prozkoumat různé žánry psaní a na vašich vlastních textech ukázat, jak málo často stačí, abyste dokázali do svých textů ještě výstižněji zachytit to, co jste na cestách zažili a co chcete sdílet s nadšenými čtenáři.

Podkarpatská Rus, Jan Rybář
Vyfotografovat něco nezapomenutelného může být jednodušší, než z toho samého místa něco stejně napínavého napsat – třeba z Podkarpatské Rusi… Bez obého však cestovatel nemůže žít! Foto: Jan Rybář

Fotografování: S Honzou Rybářem projdete řadů „tipů a triků“ profesionálů, díky nimž budou vaše fotky opravdu z hodiny na hodinu lepší – a to i tehdy, pokud máte jen úplně obyčejný fotoaparát. Vyzkoušíme si i základní postupy úprav fotografií.

Data kurzu: Brzy pro vás vypíšeme nová data!

Cena:  2499 Kč (zaváděcí cena, pouze pro tento kurz)

Storno podmínky: Do dvou týdnů před začátkem kurzu Vám cenu proplatíme v celé výši.

Rádi vám také vyrobíme dárkový poukaz – viz napravo… Stačí napsat!

Dárkový poukaz

Místo konání: Klub cestovatelů, Praha

Jak objednat: Napište na kurzy@amaze.cz, obratem odpovíme!

Kde se dozvědět více? Napište na mail kurzy@amaze.cz, anebo klidně zavolejte (602 191 264 – Jan Rybář).

Maximální počet účastníků: 15

Více o kurzu najdete i na stránkách Hedvábná stezka.cz

A pro inspiraci ještě pár fotografií z cesta Jan Rybář – jak byste ty scény popsali a vyfotili?!


Program workshopu:

 1. lekce: Úvod do cestovatelského psaní: seznámení s cestovatelskou reportáží, úvod do kreativního psaní, typy textů (deník, reportáž na aktuální téma, cestopisný článek),  struktura klasického cestopisného článku (jednotlivé části článku – perex, „vtahovací odstavec“, rozhovor, info-box ..), problematika výběru tématu. Výběr tématu pro „semestrální práci“- což bude cestovatelský článek, nebo jiný text dle vašeho zájmu (plus zadání malého „domácího úkolu“)

2. lekce: Kurz cestovatelské fotografie: Nejdříve vám Honza Rybář během zhruba dvou hodin na desítkách fotek ze všech kontinentů ukáže pár “tajných triků”, díky nimž prostě budete fotit lépe. Pak vyrazíte do ulic Prahy vyzkoušet ty triky v praxi. Naučíte se především, jak “nacpat” do fotky atmosféru místa, jaké typy záběrů užívat pro různé cestovatelsko-dobrodružné účely a jak čelit různým foto nástrahám. Poté bude čas i na probrání fotografií účastníků z cest.

3. lekce: Vzhůru do praxe: práce s texty a fotografiemi.  Honza Rybář vám na vašich textech, jak je možné je za poměrně krátkou dobu vylepšit a poradí v konkrétních případech „editorské triky“. A také se se dozvíte, jak je – opět v krátkém čase – upravit vaše fotografie, aby jste z nich „dostali maximu“. A potěšili oko svých příznivců i šéfredaktorů elektronických médií.

 4. lekce: Velké finále: Pokročíte k finálním úpravám svých textů – a Honza Rybář vás opět provede nástrahami finálních úprav textů a fotografií i některými záludnostmi jejich přípravy pro publikování na internetu. Výsledkem by prostě měl být u každého účastníka dokonalý text(y) a (nebo) dokonalé fotografie. A váš pocit, že jste se prostě významně posunuli vpřed.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Víkendová sleva 500 Kč na kurzy i poukazy  Zjistit víc
close
open